REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dzieci kochają kolory!

Najnowsze badanie Dekoral w ramach akcji Kolorowa Polska potwierdza – dzieci uwielbiają kolory! Zwłaszcza żywe, radosne i intensywne, sprzyjające wesołej zabawie.

dzieci kolory

Fot. Kris Kesiak Photography / Foter.com / CC BY NC 2.0

Rozpoczynając akcję Kolorowa Polska marka Dekoral Fashion podjęła wielki projekt – zbadać szczegółowo, które kolory najbardziej lubią Polacy. Wśród zebranych danych nie mogło zabraknąć informacji o najmłodszych, dlatego poproszono rodziców, aby przyjrzeli się swoim pociechom i określili, jakie są ich ulubione barwy. Jak można to łatwo stwierdzić? Na przykład obserwując, po jakiego koloru zabawki brzdąc najczęściej sięga w sklepie.

Okazało się, że dzieci uwielbiają żywe, nasycone odcienie. Numer jeden to intensywny niebieski Blue Jeans – 16% wskazań. Jest to równocześnie ulubiony kolor rodziców, prawdopodobnie więc miłość do niego wielu z nich zaszczepiło swym latoroślom. Pozostałe odcienie na podium już się jednak różnią. Podczas gdy najmłodsi wybierają delikatny róż (11%) i fiolet (8%), rodzice wolą muślinowy turkus (7%), żakardowy amarant (7%) i tweedową zieleń (6%).

Jak widać, nasze dzieci mają swój własny pogląd na świat i otaczające ich kolory. Można wziąć to pod uwagę urządzając dla nich pokój, pamiętajmy jednak, że jaskrawe odcienie i ostre kontrasty mogą na dłuższą metę rozdrażniać maleńkie dziecko. Najlepiej zasugerować się kolorystyką, jaką najczęściej spotyka się w przedszkolach – dominują w niej cytrynowe lub słoneczne żółcie, które wprowadzają w pogodny nastrój, ale są na tyle spokojne i stonowane, że nie działają drażniąco. Wyrośnięta, kilkuletnia pociecha natomiast świetnie odnajdzie się w bardziej kolorowym pokoju.

Dekoral Fashion przywołuje wyniki badań, według których pierwsze doświadczenia z kolorami silnie wpływają na nasze późniejsze preferencje kolorystyczne. Warto więc pokazać dziecku, jak barwny potrafi być otaczający go świat!

Szczegółowe wyniki sondażu – między innymi z podziałem na poszczególne województwa – na stronie akcji Kolorowa Polska.

Fot. arch. Dekoral

Chcesz być przy okazji na bieżąco z trendami? Sprawdź, jakie kolory w pokoju dziecinnym są obecnie na topie. A jako dodatkowy barwny akcent świetnie sprawdzą się ręcznie malowane zabawki.

Źródło: Dekoral Fashion

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA