a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiDyspersje BASF na bazie odnawialnych surowców

Dyspersje BASF na bazie odnawialnych surowców

Po raz pierwszy BASF wprowadza do sprzedaży dyspersję do farb wewnętrznych wyprodukowaną w oparciu o bilans masowy. W procesie otrzymywania spoiw Acronal firma zastąpiła w 100% zasoby kopalne surowcami odnawialnymi.

BASF dyspersje surowce odnawialne

Fot. arch. BASF

Proces produkcji dyspersji przy udziale odnawialnych surowców opracowany został przez BASF we współpracy z TÜV SÜD. Pod względem jakości czy łatwości przetwarzania surowce te nie różnią się od swoich kopalnych odpowiedników.

Jak wyjaśnia Robert Heger, wiceprezes BASF stojący na czele oddziału dyspersji dla farb budowlanych i architektonicznych w Europie, ekologiczne dyspersje pozwalają ograniczyć zużycie uszczuplających się zasobów surowców kopalnych i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Korzystając z nich klienci koncernu mogą więc produkować przyjazne środowisku, a zarazem wysokiej jakości farby.

Niemiecki producent DAW już wykorzystuje jedną z tych dyspersji do produkcji farb Caparol i Alpina. Wolfgang Hoffmann, szef działu Caparol Product Management w DAW, mówi, że farby na bazie ekologicznych dyspersji BASF są wypełnieniem pewnej luki na rynku – zapotrzebowania na przyjazne środowisku, a zarazem łatwe w aplikacji, trwałe i niedrogie produkty.

Źródło: BASF