a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDyplom CPCA do wzięcia

Dyplom CPCA do wzięcia

Od teraz aby zdobyć prestiżowy dyplom CPCA (Canadian Paint and Coatings Association) nie trzeba zbierać pieniędzy na podróż za ocean. Co więcej – nie trzeba nawet wychodzić z domu! Stowarzyszenie uruchomiło szkolenia online, zakończone zdalnym egzaminem i przyznaniem oficjalnego certyfikatu ukończenia kursu.

dyplom CPCA

fot. marygober (sxc.hu)

Prowadzone obecnie przez CPCA szkolenia w ramach technologii powłok były wcześniej administrowane przez Toronto Society for Coatings Technology (TOSCOT). Uruchomione zostały po raz pierwszy w latach 90. i miały na celu przygotowanie młodych chemików do pracy w przemyśle. Od tamtego czasu zapewniły solidną wiedzę i umiejętności ponad ośmiuset kursantom z Kanady.

Przy obecnym tempie rozwoju gospodarczego często brakuje specjalistów, którzy doskonale znają się na nowoczesnych technologiach stosowanych w branży farbiarskiej. Jak mówi Gary LeRoux, przewodniczący CPCA, oferowany przez stowarzyszenie kurs ma być wypełnieniem luki między szkolną a wysoce specjalistyczną wiedzą, bez której sukces w przemyśle nie jest możliwy.

Kurs składa się z trzech semestrów, w trakcie których dokonany zostaje gruntowny przegląd technologii aplikacji farb i powłok. Zestaw informacji, które otrzymuje kursant, to pakiet niezbędny każdemu, kto chce związać się na stałe z branżą lakierniczą. Nauczaniem zajmować się będzie specjalnie w tym celu powołany komitet, w skład którego wchodzą członkowie CPCA oraz specjaliści z TOSCOT.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem odsyłamy na stronę CPCA.