REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dwukolorowy Peugeot

Coupe Franche, proste cięcie, to dwukolorowe malowanie nadwozia samochodu, które podziwiać można na kilku modelach marki Peugeot. Początkowo prezentowane jedynie na samochodach koncepcyjnych, teraz jest również dostępne na dwóch modelach produkcyjnych.

Peugeot

308 GTi

Po raz pierwszy pojawiło się na samochodzie koncepcyjnym Onyx w 2012 roku. Później można było je podziwiać na kilku innych modelach koncepcyjnych, m.in. Exalt, Quartz i Fractal. Aż wreszcie miłośnicy oryginalnego designu doczekali się – dostępne są już w sprzedaży modele 208 GTi oraz 308 GTi w wersji z Coupe Franche.

O niezwykłym efekcie decyduje nie tylko kolor – zwykle dwa obszary o różnych odcieniach różnią się również stopniem połysku wykończenia. W przypadku modelu Exalt Peugeot zaskakiwał połączeniem surowego metalu i tkaniny Shark Skin przypominającej skórę rekina. Fractal stanowił połączenie bieli i matowej czerni. W 208 GTi połączono natomiast czarny matowy lakier (z przodu) z błyszczącym czerwonym (z tyłu).

Peugeot

208 GTi

Jak podkreśla projektant marki, Pierre-Paul Mattei, Coupe Franche to nie tylko efektowna ozdoba. Oryginalne malowanie podwozia symbolizuje również nowatorską pod względem designu i technologii osobowość samochodów Peugeot.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć ten niezwykły styl malowania na własne oczy, zapraszamy na trwające obecnie Międzynarodowe Targi Poznańskie Motor Show 2016. Na stoisku Peugeot zaprezentowane zostaną modele z wykończeniem Coupe Franche.

Źródło: Peugeot, francuskie.pl, fot. arch. Peugeot

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA