a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDuży producent chemii dzieli się na trzy spółki

Duży producent chemii dzieli się na trzy spółki

Jeden z dużych koncernów chemicznych dokona podziału na trzy niezależne spółki. Wszystko po to, by zapewnić swoim oddziałom większą elastyczność.

Fot. OpenClipart-Vectors / pixabay.com

Plan podziału na trzy niezależne spółki notowane na giełdzie ogłosił koncern DuPont. Po podziale utworzone zostaną dwa nowe podmioty powstałe z oddziałów Electronics oraz Water, zaś trzecim, wywodzącym się z rdzenia firmy, będzie spółka o nazwie New DuPont.

Większa elastyczność i nowe możliwości

Jak podaje producent, jako niezależne podmioty oddziały Electronics i Water będą mogły skoncentrować się na swoim sektorze przemysłu. Ed Breen, dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny DuPont, wyjaśnia:

To dla nas doskonała okazja, by dostarczyć naszym udziałowcom długoterminową, zrównoważoną wartość – tworząc trzy silne firmy o pozycji lidera w swojej branży. Podział koncernu oznaczać będzie nie tylko korzyści dla udziałowców i klientów, ale również zaoferuje nowe możliwości naszym pracownikom.

Ed Breen dodaje, że jako niezależna jednostka każda z firm zyska większą elastyczność, koncentrując się na własnym rozwoju. Będą miały one większą swobodę w zakresie alokacji kapitału oraz fuzji i przejęć, a na ich czele stanie zarząd złożony ze specjalistów w konkretnej branży.

Planowana finalizacja

Zgodnie z planem podział firmy zostanie sfinalizowany w ciągu od 18 do 24 miesięcy. Nie wymaga on głosowania akcjonariuszy, jednak warunkiem finalizacji będzie uzyskanie koniecznych pozwoleń.

Źródło: DuPont