a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweDuży koncern sprzedaje zakłady w Niemczech

Duży koncern sprzedaje zakłady w Niemczech

Europejski koncern podpisał umowę sprzedaży części swoich niemieckich zakładów firmie specjalizującej się w handlu tego typu obiektami. To część zmian restrukturyzacyjnych, jakie przeprowadza obecnie producent na europejskim rynku.

Fot. arch. BASF

BASF ogłosił podpisanie umowy z International Process Plants (IPP), firmą specjalizującą się w zakupie i sprzedaży fabryk oraz sprzętu. Umowa dotyczy sprzedaży zakładów produkcji amoniaku, metanolu i melaminy zlokalizowanych w zakładzie BASF Verbund w Ludwigshafen.

Szansa dla nabywców

Koncern postanowił sprzedać zakłady w związku ze zmianami strukturalnymi wprowadzanymi w firmie w ramach strategii dostosowania się do nowych warunków na europejskim rynku. Jak komentuje Ronald Gale, prezes International Process Plants:

Cieszymy się, mogąc dodać te światowej klasy zakłady produkcji amoniaku, metanolu i melaminy do naszego portfolio. Stanowią one doskonałą okazję dla firm dążących do zwiększenia swoich zdolności produkcyjnych przy wykorzystaniu istniejących już obiektów, działających na wysokim poziomie efektywności energetycznej i surowcowej.

Umowa między BASF i IPP dotyczy obiektów produkujących rocznie 380 000 ton metrycznych amoniaku, 165 000 ton metrycznych metanolu oraz 51 000 ton metrycznych melaminy. Zostaną one wystawione na sprzedaż i zaoferowane wykwalifikowanym nabywcom, którym zależy na zwiększeniu produkcji przy niższym nakładzie i w krótkim terminie.

Zakłady zamknięte od zeszłego roku

Ruediger von Watzdorf, starszy wiceprezes ds. technologii w oddziale BASF Monomers wyjaśnia, że sprzedane właśnie zakłady zostały zamknięte w ramach restrukturyzacji w 2023 roku i od tamtej pory pozostawały nieużywane. Ich sprzedaż jest więc najbardziej zrównoważonym i ekonomicznym rozwiązaniem. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: BASF