REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dulux: Uwolnij potencjał!

W nadchodzącym roku 2014 Dulux nawołuje, by uwolnić potencjał. Proponuje odcienie i kombinacje, które na pierwszy rzut oka są oazą spokoju, czai się w nich jednak nieodkryta głębia... Do takich propozycji należy na pewno Kolor Roku 2014 – Morze Możliwości.

DuluxDuluxW systemie Dulux Colour Mixing System odcień Morze Możliwości wybrany na Kolor Roku 2014 ma numer PO.20.40. To barwa złożona, łącząca w sobie wiele sprzeczności i kryjąca niezwykły potencjał. Jest wyrazista, ale wyjątkowo wszechstronna. Na pierwszy rzut oka chłodna i spokojna, w odpowiedniej kombinacji może ujawnić żywiołową twarz. Wygląda dobrze zarówno w połączeniu ze stonowanymi szarościami jak i z ciepłym drewnem. Zestawiona z różnymi odcieniami niebieskiego i zielonego stworzy kojący klimat jak z dna oceanu (bardzo modny w nadchodzącym sezonie!), ale specjalistki Dulux sugerują też łączenie jej z różem lub żółtą ochrą, które stanowią doskonałe dopełnienie.

Na nowy rok Dulux przygotował też pięć trendów kolorystycznych, które pomogą wszystkim planującym urządzanie lub remont mieszkania. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Cicha Rewolucja – czyli przejęcie władzy przez introwertyków. To propozycja wnętrza pozbawionego własnego ego, stanowiącego wdzięczne tło dla inspirujących myśli, motywującego, ale nie przytłaczającego. Króluje to subtelność i takt, nic nie jest ostentacyjne. Wśród kolorów dominuje złamana biel i bardzo delikatne pastele.

Dulux

Cicha Rewolucja

Margines Dowodu – paleta odzwierciedlająca dynamikę oraz skłonność do szacowania, analizowania i przewidywania tak charakterystyczne dla czasów, w których żyjemy. Liczby, piktogramy, równania jako element stabilny i niezmienny mają nam pomóc odzyskać równowagę w pędzącym na łeb na szyję świecie. Spotykamy tu bardzo różne kolory, które tworzą jednak razem zgraną całość. Od ciemnych i neutralnych poprzez płomienne i pełnokrwiste aż po jasne, które nadają wnętrzu charakter graficzny.

Dulux

Margines Dowodu

Miejski Folk – zestawienie zainspirowane sztuką ludową, której wzornictwo w różnych częściach świata różni się, jednak łączy je zawsze poczucie ciepła i wspólnoty, proste wzory i nasycone odcienie. Swą własną opowieść można stworzyć wybierając kolor śliwki węgierki czy burgund, łącząc je z ochrą lub niebieskim i uzupełniając je odrobiną pastelowego różu lub beżu. Zainspiruj się prostymi i dosadnymi odcieniami zdobiących rosyjskie matrioszki czy radosnymi motywami skandynawskimi.

Dulux

Miejski Folk

Tajemniczy Ogród – bardzo kobieca, pastelowa opcja. Dominują w niej motywy kwiatowe, lecz nie w wersji jaskrawej i radosnej, lecz bardzo subtelne, ledwie zaznaczone, zostawiające widzowi szerokie pole do interpretacji. W urządzonym w ten sposób wnętrzu dominuje nastrój magii, tajemnicy, bliskości z naturą. Najważniejsze odcienie to róż, lawenda oraz cały szereg delikatnych barw neutralnych. Całość uzupełnić można odrobiną zieleni.

Dulux

Tajemniczy Ogród

Zrób to teraz!– wystrój kipiący kolorami, dynamiką, entuzjazmem. Pamiętacie wyczarowany przez Tilta pokój w hotelu Au Vieux Panier w Marsylii? Niech to będzie wskazówką i inspiracją. Eksperymentuj, baw się, czerp pełnymi garściami ze sztuki ulicy. Nie bój się jaskrawych kolorów, zdecydowanych połączeń, kontrastów, łącz cytrynową żółć z intensywnym niebieskim, zielonym, fioletem czy pomarańczowym – tutaj wszystko jest dozwolone!

Dulux

Zrób to teraz!

Chcesz się dowiedzieć więcej? Pobierz broszurę Color Futures 2014.

Źródło: Dulux. Fotografie: Dulux

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA