REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dreaming of a… pink Christmas?

Masz już dość świątecznej czerwieni i zieleni albo złota? Producent farb Boysen udowadnia, że Święta nie muszą się kończyć na tych odcieniach. W roli głównej – trzy kolory, które na pierwszy rzut oka nie mają z Bożym Narodzeniem nic wspólnego.

kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

W sporej części świata kolory Bożego Narodzenia to czerwień i zieleń (tutaj piszemy, dlaczego), w świątecznych dekoracjach często dominuje także złoto. Dla znudzonych tradycją filipińska firma Boysen przygotowała jednak kilka propozycji, które pozwalają zobaczyć Święta w całkiem nowych barwach.

Blue Christmas

Jak zwraca uwagę autorka nietypowego zestawienia, Robina Gicabao, niebieski to świetny kandydat na kolor Bożego Narodzenia – w końcu kojarzy się z chłodem, śniegiem i zimowym krajobrazem. Świątecznego nastroju można mu dodać, łącząc z motywami srebrnymi.

kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

Oto propozycja dla wszystkich, którzy marzą o Świętach w spokojnej, relaksującej atmosferze. Chłód niebieskiego pomoże ostudzić nerwowość, która, czy tego chcemy czy nie, często towarzyszy przedświątecznymi przygotowaniom…

Święta w różowych okularach

Jeśli mimo wszystko preferujesz w okresie świątecznym ciepłe odcienie, ale czerwień wydaje ci się zbyt krzykliwa, pomyśl o różu. Ten jasny i radosny kolor pomoże wydobyć ze Świąt wszystko to, co fascynowało nas w nich, kiedy byliśmy dziećmi.

Boysen kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

Zgodnie z psychologią koloru róż działa podobnie jak wspomniany niebieski – redukuje stres i zmniejsza agresję. Oraz pomaga uporać się z nie do końca chcianymi wyrazami miłości ze strony rzesz ciotek i wujków.

Pomarańcz – radość dla zmysłów

Choć może się wydawać najbardziej ekstrawagancką propozycją w tym zestawieniu, warto dać mu szansę – pomarańcz doskonale prezentuje się zwłaszcza w świątecznych aranżacjach rustykalnych. Poza tym nasze Boże Narodzenie często pachnie pomarańczami, prawda?

kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

Suszone plastry pomarańczy sprawdzą się świetnie zarówno w herbacie, jak i na choince. Korzyści jest więc bez liku – radość dla oka, dla nosa i dla brzucha. Eksperci przypominają jednak, by pomarańczowe motywy zrównoważyć spokojnym brązem.

Czas, by się rozluźnić

Boysen zachęca, by również w Święta nie bać się kolorystycznych eksperymentów. W swoim tekście Robina Gicabao pisze:

Uwielbiasz fioletowy? Do dzieła! Korci cię, by spróbować z czernią? Dlaczego nie! Jedyne, co cię ogranicza, to twój portfel. Mamy za sobą kilka trudnych lat. Nadszedł czas, by się rozluźnić, świętować, być wdzięcznym za to, co mamy.

Na pewno warto o tym pamiętać, planując świąteczne dekoracje w następnych latach. A jakie świąteczne kolory wybraliście w tym roku wy?

Źródło: myboysen.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA