a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiDreaming of a… pink Christmas?

Dreaming of a… pink Christmas?

Masz już dość świątecznej czerwieni i zieleni albo złota? Producent farb Boysen udowadnia, że Święta nie muszą się kończyć na tych odcieniach. W roli głównej – trzy kolory, które na pierwszy rzut oka nie mają z Bożym Narodzeniem nic wspólnego.

kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

W sporej części świata kolory Bożego Narodzenia to czerwień i zieleń (tutaj piszemy, dlaczego), w świątecznych dekoracjach często dominuje także złoto. Dla znudzonych tradycją filipińska firma Boysen przygotowała jednak kilka propozycji, które pozwalają zobaczyć Święta w całkiem nowych barwach.

Blue Christmas

Jak zwraca uwagę autorka nietypowego zestawienia, Robina Gicabao, niebieski to świetny kandydat na kolor Bożego Narodzenia – w końcu kojarzy się z chłodem, śniegiem i zimowym krajobrazem. Świątecznego nastroju można mu dodać, łącząc z motywami srebrnymi.

kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

Oto propozycja dla wszystkich, którzy marzą o Świętach w spokojnej, relaksującej atmosferze. Chłód niebieskiego pomoże ostudzić nerwowość, która, czy tego chcemy czy nie, często towarzyszy przedświątecznymi przygotowaniom…

Święta w różowych okularach

Jeśli mimo wszystko preferujesz w okresie świątecznym ciepłe odcienie, ale czerwień wydaje ci się zbyt krzykliwa, pomyśl o różu. Ten jasny i radosny kolor pomoże wydobyć ze Świąt wszystko to, co fascynowało nas w nich, kiedy byliśmy dziećmi.

Boysen kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

Zgodnie z psychologią koloru róż działa podobnie jak wspomniany niebieski – redukuje stres i zmniejsza agresję. Oraz pomaga uporać się z nie do końca chcianymi wyrazami miłości ze strony rzesz ciotek i wujków.

Pomarańcz – radość dla zmysłów

Choć może się wydawać najbardziej ekstrawagancką propozycją w tym zestawieniu, warto dać mu szansę – pomarańcz doskonale prezentuje się zwłaszcza w świątecznych aranżacjach rustykalnych. Poza tym nasze Boże Narodzenie często pachnie pomarańczami, prawda?

kolory Święta Boże Narodzenie

Fot. arch. Boysen

Suszone plastry pomarańczy sprawdzą się świetnie zarówno w herbacie, jak i na choince. Korzyści jest więc bez liku – radość dla oka, dla nosa i dla brzucha. Eksperci przypominają jednak, by pomarańczowe motywy zrównoważyć spokojnym brązem.

Czas, by się rozluźnić

Boysen zachęca, by również w Święta nie bać się kolorystycznych eksperymentów. W swoim tekście Robina Gicabao pisze:

Uwielbiasz fioletowy? Do dzieła! Korci cię, by spróbować z czernią? Dlaczego nie! Jedyne, co cię ogranicza, to twój portfel. Mamy za sobą kilka trudnych lat. Nadszedł czas, by się rozluźnić, świętować, być wdzięcznym za to, co mamy.

Na pewno warto o tym pamiętać, planując świąteczne dekoracje w następnych latach. A jakie świąteczne kolory wybraliście w tym roku wy?

Źródło: myboysen.com