a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDodatek odpowietrzający do farb UV nagrodzony

Dodatek odpowietrzający do farb UV nagrodzony

Jeden z dodatków odpowietrzających do farb i lakierów UV został wyróżniony ważną nagrodą na branżowej imprezie w Szanghaju. Powłoki sieciowane UV są coraz szerzej stosowane, wymagają jednak pokonania pewnych wyzwań technicznych, do których należy spienianie.

Fot. arch. Evonik

Nagrodę Ringier Coating Technology Innovation Award 2023 zdobył dodatek TEGO® Airex 923 marki Evonik. Ten środek odpowietrzający, zaprojektowany specjalnie z myślą o powłokach sieciowanych UV, charakteryzuje się wysoką skutecznością i kompatybilnością.

Uniwersalny i przyjazny środowisku

Wyróżnienie wręczone zostało pod koniec maja w trakcie Ringier Coating Summit 2023 w Szanghaju. Jak komentuje Benjamin Schaeffner, wiceprezes Evonik Coating Additives w Azji:

Nagroda jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w opracowywanie produktów, które nie tylko działają, ale również są przyjazne środowisku. Naszym priorytetem jest spełnianie obecnych i przyszłych wymogów, jakie stawia przed nami zrównoważona branża farb i powłok, poprzez nowe rozwiązania w zakresie dodatków.

TEGO® Airex 923 szybko i skutecznie usuwa pianę, zapobiegając tworzeniu się pęcherzyków. Ponadto stanowi uniwersalny i przyjazny środowisku dodatek, odpowiedni dla wielu różnych zastosowań, zwłaszcza dla powłok do drewna i na meble. Zachowuje również odpowiednią płynność, dzięki czemu jest łatwy w aplikacji.

W walce z pianą

Jak podkreśla Katina Kiep, dyrektorka globalnego oddziału Decorative Coatings w Evonik Coating Additives, farby i lakiery sieciowane UV są coraz szerzej stosowane jako rozwiązanie przyjazne środowisku – szybkie, energooszczędne i nie uwalniające do środowiska szkodliwych chemikaliów. Ze względu jednak na dużą szybkość sieciowania i wysoką zawartość części stałych wykazują dużą skłonność do spieniania. Dlatego odpowiednie środki odpowietrzające, takie jak TEGO® Airex 923, okazują się niezbędne.

Źródło: Evonik