REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Diabelski młyn w Dubaju z farbami AkzoNobel

Już wkrótce na Bliskim Wschodzie uruchomione zostanie największe koło obserwacyjne na świecie – Ain Dubai (Oko Dubaju). Wzorowany na londyńskim London Eye imponujący obiekt został zabezpieczony farbami AkzoNobel.

Ain Dubai diabelski młyn AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Kolos w Dubaju ma 210 metrów wysokości, a do jego budowy, która ma zostać ukończona jeszcze w tym roku, wykorzystano ponad 9000 ton stali (prawie o 25% więcej niż Wieża Eiffla w Paryżu). Wzniesiony na sztucznej wyspie Bluewaters Island, będzie zapewniać panoramiczny widok miasta oraz Zatoki Perskiej. Posiada 48 wagoników, w których mieści się w sumie 1400 osób, i będzie pracować w cyklach po 48 minut. Ponadto jedna z jego „nóg” stanowi największą na świecie platformę do wspinaczki linowej (150 m).

AkzoNobel dostarczył powłoki ochronne do zabezpieczenia konstrukcji (co oznacza, że holenderski koncern zabezpiecza już cztery najbardziej ikoniczne diabelskie młyny na świecie: London Eye, Melbourne Star Observation Wheel, Singapore Flyer oraz Ain Dubai). Jak mówi Rajiv Rajgopal, dyrektor regionu Middle East and Africa oddziału Performance Coatings, dla AkzoNobel to zaszczyt brać udział w pracach nad podobnym obiektem, który odwiedzać będą turyści z całego świata.

Na zastosowany system produktów International składają się: podkład Interzinc 52, Intergard 475HS (grubowarstwowa farba epoksydowa do ochrony przed korozją), Interthane 990 (grubowarstwowa epoksydowa farba nawierzchniowa) oraz lakier nawierzchniowy Interfine 979. Jak wyjaśnia Andrea Meconcelli, dyrektor oddziału Middle East Performance Coatings AkzoNobel, ze względu na trudne warunki klimatyczne oraz bliskość wody, konieczne było zapewnienie zarówno ochrony przed korozją, jak i promieniowaniem UV.

AkzoNobel intensywnie działa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od roku 2011, kiedy to koncern otworzył siedzibę w Dubaju. W ostatnim czasie współpracował również przy kilku innych ważnych projektach w tym mieście, do których należą Yas Viceroy Hotel, kulisty budynek Aldar Headquarters oraz Most Szejka Zayeda.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA