a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbJak malowaćCzym powinien charakteryzować się dobry aplikator do ręcznego malowania proszkowego?

Czym powinien charakteryzować się dobry aplikator do ręcznego malowania proszkowego?

Budowa, cechy i wyposażenie nowoczesnych pistoletów natryskowych.

Malowanie proszkowe można wykonywać maszynowo lub ręcznie. W tym drugim przypadku szczególnie istotne jest to, jaki aplikator wybierzesz. Najlepsze modele mają ergonomiczne kształty i są wygodne w konfiguracji. Pozwalają dzięki temu na bardzo precyzyjne nakładanie formuły nawet w trudno dostępnych miejscach oraz zapewniają wysoki poziom kontroli nad przebiegiem całego procesu.

farbyonline sklep z farbami i akcesoriami do malowania proszkowego

Budowa dobrego pistoletu do malowania proszkowego

W malowaniu proszkowym funkcję aplikatora pełni pistolet. Jest to urządzenie, które powinno wygodnie leżeć w dłoni i nie obciążać jej zanadto. Zarówno ergonomiczny kształt, jak i waga sprzętu są istotne dla komfortu pracy operatora. Ten zazwyczaj pochyla się nad jednym elementem przez dłuższy czas, chcąc dokładnie dotrzeć w każdą szczelinę i załamanie.

Wygodne narzędzie pozwoli mu wydajniej pracować i wolniej się męczyć podczas elektrostatycznego nanoszenia farb proszkowych. Aby faktycznie tak się stało, trzeba zwrócić jeszcze uwagę na przeznaczenie aplikatora, kompatybilność z różnymi preparatami, które zamierzasz stosować w pracy oraz samo wyposażenie pistoletu.

 

Wyposażenie nowoczesnego pistoletu lakierniczego

Modele dla doświadczonych zawodowców mają opcję wyboru indywidualnych ustaleń, z kolei początkującym zazwyczaj wystarczają standardowe programy. Jeśli mówimy o wyposażeniu to kolejną istotną kwestią jest sama obecność elektronicznego wyświetlacza, dzięki któremu można łatwiej i dokładniej kontrolować przebieg prac.

Pistolety mogą posiadać wbudowane zbiorniki na farbę. Te zbiorniki mają natomiast różne pojemności, co sprawia, że po jednym napełnieniu można z nich korzystać dłużej lub krócej. Tutaj sporo zależy od tego, jak duże elementy lakierujesz, czy robisz to seryjnie czy pojedynczo, a także to, czy korzystasz tylko z jednego koloru czy z kilku zamiennie. Możesz porównać poszczególne modele bezpośrednio w sklepie i skorzystać z porad doradcy.

 

Dlaczego tak ważny jest wybór właściwego pistoletu?

Lakiernicy muszą niezwykle uważnie obrabiać powierzone im elementy. Jeśli mają w ręce sprzęt umożliwiający im dużą swobodę manewrowania oraz docierania nawet do trudno dostępnych miejsc, to efekty ich pracy będą bardzo dobre. Skróci się także ogólny czas lakierowania, który w przypadku produkcji na niewielką skalę (w takiej zazwyczaj stosuje się metodę ręczną), jest niezwykle istotny dla osiągnięcia zysków na spodziewanym poziomie.