REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czym powinien charakteryzować się dobry aplikator do ręcznego malowania proszkowego?

Budowa, cechy i wyposażenie nowoczesnych pistoletów natryskowych.

Malowanie proszkowe można wykonywać maszynowo lub ręcznie. W tym drugim przypadku szczególnie istotne jest to, jaki aplikator wybierzesz. Najlepsze modele mają ergonomiczne kształty i są wygodne w konfiguracji. Pozwalają dzięki temu na bardzo precyzyjne nakładanie formuły nawet w trudno dostępnych miejscach oraz zapewniają wysoki poziom kontroli nad przebiegiem całego procesu.

farbyonline sklep z farbami i akcesoriami do malowania proszkowego

Budowa dobrego pistoletu do malowania proszkowego

W malowaniu proszkowym funkcję aplikatora pełni pistolet. Jest to urządzenie, które powinno wygodnie leżeć w dłoni i nie obciążać jej zanadto. Zarówno ergonomiczny kształt, jak i waga sprzętu są istotne dla komfortu pracy operatora. Ten zazwyczaj pochyla się nad jednym elementem przez dłuższy czas, chcąc dokładnie dotrzeć w każdą szczelinę i załamanie.

Wygodne narzędzie pozwoli mu wydajniej pracować i wolniej się męczyć podczas elektrostatycznego nanoszenia farb proszkowych. Aby faktycznie tak się stało, trzeba zwrócić jeszcze uwagę na przeznaczenie aplikatora, kompatybilność z różnymi preparatami, które zamierzasz stosować w pracy oraz samo wyposażenie pistoletu.

 

Wyposażenie nowoczesnego pistoletu lakierniczego

Modele dla doświadczonych zawodowców mają opcję wyboru indywidualnych ustaleń, z kolei początkującym zazwyczaj wystarczają standardowe programy. Jeśli mówimy o wyposażeniu to kolejną istotną kwestią jest sama obecność elektronicznego wyświetlacza, dzięki któremu można łatwiej i dokładniej kontrolować przebieg prac.

Pistolety mogą posiadać wbudowane zbiorniki na farbę. Te zbiorniki mają natomiast różne pojemności, co sprawia, że po jednym napełnieniu można z nich korzystać dłużej lub krócej. Tutaj sporo zależy od tego, jak duże elementy lakierujesz, czy robisz to seryjnie czy pojedynczo, a także to, czy korzystasz tylko z jednego koloru czy z kilku zamiennie. Możesz porównać poszczególne modele bezpośrednio w sklepie i skorzystać z porad doradcy.

 

Dlaczego tak ważny jest wybór właściwego pistoletu?

Lakiernicy muszą niezwykle uważnie obrabiać powierzone im elementy. Jeśli mają w ręce sprzęt umożliwiający im dużą swobodę manewrowania oraz docierania nawet do trudno dostępnych miejsc, to efekty ich pracy będą bardzo dobre. Skróci się także ogólny czas lakierowania, który w przypadku produkcji na niewielką skalę (w takiej zazwyczaj stosuje się metodę ręczną), jest niezwykle istotny dla osiągnięcia zysków na spodziewanym poziomie.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA