REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czy Europa jest otwarta na ekologiczne farby?

Ekologiczne rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne. Mówi się, że jest to spowodowane również coraz większą świadomością i potrzebami klientów, ale ile jest w tym prawdy? Czy naprawdę jesteśmy otwarci na „zielone” technologie?

Europa ekologiczne farby

Fot. Blue Pylons / Foter.com / CC BY

Temat ten poruszy na najbliższej konferencji European Coatings Conference „Decorative Coatings” Theresa Eyerund z Instytutu Niemieckiej Gospodarki w Kolonii. Opowie ona o tym, jakie jest obecnie podejście do ekologicznych produktów w Europie i czy rzeczywiście bardziej niż kiedyś zależy nam na „zielonych” technologiach.

Gdzie ekologia ma znaczenie?

Okazuje się, że entuzjazm nie jest tak wielki, jak się to czasem przedstawia. Skomplikowane przepisy i standardy dotyczące ekologicznych produktów zniechęcają niekiedy potencjalnych klientów, dlatego dla producentów inwestycja w ekologię jest zarówno szansą, jak i sporym wyzwaniem.

Największe możliwości daje im sektor farb dekoracyjnych do ścian, ponieważ w przypadku takich produktów różnica jest (dosłownie) wyczuwalna – bezwonna farba wodorozcieńczalna robi zdecydowanie lepsze wrażenie niż rozpuszczalnikowa o bardzo silnym, nieprzyjemnym zapachu. Również w przypadku produktów do drewna ekologia i bezpieczeństwo grają dużą rolę – pomyślmy choćby o impregnowanych drewnianych naczyniach, łyżkach czy łopatkach.

Przegląd nowych technologii

W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie szereg nowych, przyjaznych środowisku technologii. O swoich formułach i rozwiązaniach – nowego typu farbach alkidowych i lateksowych, dodatkach, spoiwach, nanosferach – opowiedzą m.in. firmy Ask Chemicals, Omya, Nuples oraz Uniwersytet Kraju Basków. Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w Düsseldorfie.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA