REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czarno-biało na światowych drogach – raport Axalta

Firma Axalta Coating Systems po raz kolejny opublikowała raport dotyczący najpopularniejszych kolorów samochodów w minionym roku. Triumfy na światowych drogach niezmiennie święci biel.

Axalta

Fot. jazza (rgbstock.com)

Jeśli chodzi o kolorystykę aut, na ekstrawagancję wciąż zdobywa się niewielu – wśród wszystkich odcieni samochodów barwy neutralne stanowiły aż 76%.

Najpopularniejszy był kolor biały – jego udział to 29%, przy czym 7% stanowiła biel perłowa, pozostałe 22% zaś – biel w wersji matowej. Na drugim miejscu znalazł się czarny (20%), w jego przypadku jednak zdecydowanie większym wzięciem cieszyły się lakiery z efektami specjalnymi (15%). W czołówce nie mogło również zabraknąć srebrnego (15%) i szarego (12%), choć ich popularność w minionym roku wyraźnie spadła. Wśród najważniejszych kolorów warto również wymienić czerwień (8%).

Mniejszą popularnością cieszyły się odcienie niebieski (5%) i brązowy/beżowy (również 5%). Zieleń, pomarańczowy, fioletowy i inne kolory rzadziej spotykane na drogach i tym razem stanowiły tylko niewielki odsetek całości. Warto tylko wspomnieć, że nieco chętniej niż w ubiegłym roku klienci wybierali samochody żółte i złote.

Powyższe dane dotyczą całego świata. W samej Europie sytuacja wygląda jednak bardzo podobnie. Najpopularniejszej bieli odpowiada tu 29%, zaś drugiej w kolejności czerni – 20%. Sytuacja szarego i srebrnego wygląda podobnie jak na rynku światowym. Zainteresowanie kolorem niebieskim nieco spadło, czerwonym zaś – wzrosło, skutkiem czego obydwa uzyskały po 7%.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami raportu na stronie Axalta Coating Systems.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA