REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Cynkowanie ogniowe – jak to wygląda?

W życiu codziennym elementy poddane cynkowaniu zanurzeniowemu (ogniowemu) spotykamy dziś na każdym kroku. Zabieg ten pozwala bowiem otrzymać bardzo trwałą i skuteczną powłokę przeciwkorozyjną na dużych konstrukcjach metalowych. Ale jak właściwie wygląda sam proces cynkowania? Dociekliwym proponujemy poniższy filmik, w prosty sposób tłumaczący przebieg tej operacji.

Elementy, dla których stosuje się cynkowanie ogniowe, to przede wszystkim części konstrukcji stalowych. Przed zanurzeniem w kąpieli cynkowej wymagają one odpowiedniego przygotowania. Najpierw zanurzone zostają w sodzie kaustycznej, aby usunąć z ich powierzchni olej, resztki farby i inne zanieczyszczenia, a następnie – w roztworze kwasu, by pozbyć się rdzy. Gdy już obiekt trafi do kąpieli cynkowej, na jego powierzchni zachodzi reakcja między dwoma metalami, w wyniku której tworzą się związane ze stalowym podłożem stopy. Po wyjęciu elementu z kotła na jego powierzchni zestala się warstewka cynku, który nadaje powierzchni charakterystyczne lśniące wykończenie i doskonałą odporność na korozję.

Osobom zainteresowanym tym tematem polecamy stronę australijskiego stowarzyszenia GAA, gdzie prócz prezentacji znajduje się również wyczerpujący opis cynkowania ogniowego.

Źródło: GAA

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (1)

  1. wlasnie niedaleko mnie jest zaklad galwanizacyjny http://galwanizacjalubelskie.pl/ i zastanawialam sie jak ten caly proces wyglada. Dobrze wiedziec takie rzeczy bo sam mam u siebie brame cynkowana i zastanawialem sie jak oni to robili

    tomek
    26 lutego 2014 at 12:53
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA