REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Coraz bardziej szaro – samochodowy raport 2020 Axalty

Doczekaliśmy się kolejnego, już 68. corocznego raportu Axalty dotyczącego trendów kolorystycznych w branży samochodowej. Według niego najpopularniejszymi kolorami aut pozostają biały (38%), czarny (19%) i szary (15%) – ten ostatni wybierany coraz chętniej.

samochodowy raport 2020 Axalta Coating Systems

Fot. Mikes-Photography / pixabay.com

Raport Axalty (Global Automotive Color Popularity Report) opiera się na danych sprzedażowych ze wszystkich krajów, w których produkowane są samochody i skąd dostarczane są szczegółowe dane produkcyjne. Dzięki temu producenci i projektanci mogą śledzić bieżące trendy na całym świecie oraz w poszczególnych regionach.

Szary rośnie w siłę, srebrny w odwrocie

TOP3 najpopularniejszych kolorów samochodowych – biały, czarny, szary – nie zmienia się od dobrych kilku lat. W tym roku jednak większym niż zwykle wzięciem cieszył się kolor szary – w stosunku do roku poprzedniego podskoczył o 2% i uzyskał najlepszy wynik od dziesięciu lat.

samochodowy raport 2020 Axalta Coating Systems

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Na całym świecie spada za to popularność srebrnego, którego udział wynosi obecnie 9%. Czarny zachowuje stabilną pozycję i wciąż jest najchętniej wybieranym odcieniem w sektorze pojazdów luksusowych.

Modne na wybiegach, modne w motoryzacji

Axalta wykorzystuje dane z raportu w opracowywaniu nowych odcieni, lepiej odpowiadających potrzebom klientów. Jak komentuje Nancy Lockhart, globalny menedżer produktu ds. koloru w firmie Axalta:

Trendy sprzedażowe, które znajdują odzwierciedlenie w raporcie, napędzają nasze prace nad nowymi samochodowymi odcieniami. Cieszymy się, że możemy udostępniać te dane naszym klientom i działać na rzecz technologii koloru.

Obecnie firma pracuje m.in. nad odcieniami zgodnymi z najnowszymi trendami, które znajdują odzwierciedlenie także w wystroju wnętrz, modzie i produktach konsumenckich – m.in. z pogranicza niebieskiego i zielonego oraz żółtego i zielonego. Duże jest również zainteresowanie szarościami oraz efektami specjalnymi, osiąganymi m.in. poprzez wykorzystanie drobnych płatków.

W Europie szary zdecydowanym liderem

Jeśli chodzi o samą Europę, pozostaje zdominowana przez kolor szary – jego popularność wzrosła o 1% i jest tu najchętniej wybieranym odcieniem samochodów (25%). W kategorii samochodów sportowych jego udział wynosi obecnie aż 29%. Ponadto na popularności zyskał (o 2%) solidowy kolor biały, najchętniej wybierany w sektorze minivanów i ciężarówek.

Więcej na temat raportu na stronie producenta.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA