REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Co wynikło z programu Earthbalance?

Sześć lat temu brytyjska firma Crown Paints ogłosiła program Earthbalance, który miał drastycznie zmniejszyć emisję CO2 zarówno na etapie produkcji, jak i transportu, przechowywania, użytkowania i utylizacji farb. Co z tego wynikło?

EarthbalanceWynikło sporo! Po sześciu latach działania w służbie środowisku firma pokusiła się o małe podsumowanie. Wynikło z niego, że udało się osiągnąć wiele sukcesów, najbardziej zaś udanym pod tym względem rokiem był ubiegły – 2013.

Program Earthbalance polega na tym, że firma stara się zminimalizować wpływ swoich farb na środowisko. I to nie tylko na etapach, które bezpośrednio kontroluje (produkcja, transport), ale i tych, na które ma choćby niewielki wpływ (przechowywanie, użytkowanie, utylizacja). Główne cele to o 10% niższa emisja CO2 do roku 2015 i o 25% niższa do 2020. Dodatkowy: zero odpadów na składowiska i ten udało się firmie zrealizować już w grudniu 2012 roku – na 12 miesięcy przed ustalonym terminem!

Dużym sukcesem Crown Paints w ramach Earthbalance była też zeszłoroczna akcja „Pozbądź się puszki” („Kick out the can”) w ramach kampanii Climate Week 2013. Dzięki niej klienci mogli wreszcie pozbyć się zalegających w ich piwnicach i składzikach resztek farb. W ciągu dwóch tygodni udało się w ten sposób wyzwolić ponad 5000 puszek. Akcja miała miejsce również w tym roku, jest więc szansa, że stanie się imprezą cykliczną.

Wysiłki Crown Paints zostały docenione. W ubiegłym roku w ramach uznania za program Earthbalance firma zdobyła aż pięć nagród! Do kolekcji odznaczeń zdobytych już w roku 2012 dołączył między innymi tytuł National Champion w ramach European Business Awards oraz statuetka The Manufacturer of the Year w kategorii Sustainable Manufacturer.

Plany na przyszłość? Prócz realizacji dotychczasowych założeń związanych z emisją dwutlenku węgla Crown Paints zamierza postawić sobie nowe cele. Skupi się między innymi na recyklingu oraz na ograniczeniu zużycia wody.

Źródło: Hempel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA