REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant coraz bliżej połączenia z Huntsman

Clariant ogłosił kolejne postępy na drodze do połączenia się z firmą Huntsman Corporation. Federalna Komisja Handlu nie zgłosiła poważnych zastrzeżeń dotyczących transakcji.

Clariant Huntsman

Fot. TeroVesalainen / pixabay.com

Amerykańska Federalna Komisja Handlu, która analizuje połączenia dużych film pod kątem antymonopolowym, zażądała jedynie dodatkowych informacji na temat dwóch produktów. Są to izetionian sodu, używany w kosmetykach takich jak mydła czy szampony, oraz polieteroaminy stosowane w materiałach budowlanych, w tym m.in. w farbach.

Biznes związany z tymi dwoma produktami przynosi sumarycznie w obu firmach roczny przychód poniżej 24 mln $, nie jest to więc sprawa, która byłaby poważną przeszkodą na drodze do połączenia. Ponadto zarząd firmy Clariant jest przekonany, że uda mu się rozwiać wszystkie wątpliwości Federalnej Komisji Handlu i ostatecznie zamknąć transakcję w okolicach końca roku.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA