a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiChiński zakład rozbudowany

Chiński zakład rozbudowany

Producenci z branży chemicznej coraz silniej inwestują w chiński rynek. Jeden z wytwórców dodatków do farb pod koniec roku oficjalnie otworzył rozbudowany zakład w Szanghaju.

Fot. arch. BYK

28 grudnia oficjalnie otwarty został rozbudowany zakład BYK w Szanghaju. Produkowane są w nim dodatki m.in. dla branży samochodowej, przemysłowej, meblarskiej czy drukarskiej.

Kluczowy rynek rozwoju

Projekt rozbudowy faza II (SCIP II) zakładu w Szanghaju objął powierzchnię 1,16 hektarów, zaś zaprojektowany w ramach niego obiekt ma zdolność produkcyjną 4 750 ton. Jak mówi dr Tammo Boinowitz, prezes oddziału BYK:

Otwarcie SCIP II to kamień milowy naszej globalnej strategii rozwoju. Wiele globalnych łańcuchów wartości ma swoją bazę w Chinach. Chiny są więc dla nas kluczowym rynkiem rozwoju w średnej i długiej perspektywie.

Rozbudowa zakładu BYK Additives w Szanghaju to dopiero wstępny krok strategii rozwoju producenta w Chinach. Skala, energia i znaczenia fabryki mają być nadal rozwijane. Docelowo proces produkcyjny w zintegrowanym zakładzie w Szanghaju będzie w 85% zautomatyzowany, zaś roczna zdolność produkcyjna ma przekroczyć 20 000 ton.

Dwa zakłady

BYK posiada obecnie dwa zakłady produkcyjne w Chinach. Jeden to rozbudowana właśnie fabryka w Szanghaju, drugi znajduje się w chińskim Tongling.

Źródło: BYK