a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneCEPE aktualizuje bazę surowców

CEPE aktualizuje bazę surowców

Europejska organizacja CEPE po raz pierwszy dokonała aktualizacji swojej bazy danych Life Cycle Inventory (LCI). Jest to zestawienie najczęściej stosowanych przy produkcji farb surowców.

CEPE

Dane w bazie CEPE pozwalają producentom farb zmniejszyć ślad ekologiczny ich produktów. Fot. Institut Escola Les Vinyes / Foter.com / CC BY-NC-SA

Baza LCI została sporządzona we współpracy z największymi producentami surowców i oparta częściowo na istniejących już zestawieniach. Zawarte w niej informacje mogą być wykorzystane przy ocenie cyklu życia farby.

W nowej wersji pojawiło się około 30 nowych surowców, wśród nich również takie jak pigmenty czy woda wodociągowa. Dzięki temu baza stała się w pełni kompletna, a korzystający z niej producenci farb mogą dokonać oceny cyklu życia z większą dokładnością.

Aktualizacji została też poddana aplikacja Ecofootprint, która służy do oceny śladu ekologicznego produktów i która również korzysta ze sporządzonego przez CEPE zestawienia surowców. W przyszłości zarówno baza danych, jak i aplikacja będą regularnie aktualizowane.

Więcej informacji na temat zestawienia LCI oraz aplikacji Ecofootprint znaleźć można na stronie CEPE.

Źródło: european-coatings.com