a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneCarrafont – powiew luksusu z lakierami Spies Hecker

Carrafont – powiew luksusu z lakierami Spies Hecker

Flakoniki na perfumy, puderniczki, biżuteria i… lakier samochodowy? Wydawałoby się, że to ostatnie jest z zupełnie innej bajki, a jednak. Carrafont, francuska firma wytwarzająca towary luksusowe, od 22 lat z powodzeniem wykorzystuje produkty Spies Hecker.

Carrafont Spies Hecker luksus

Fot. arch. Spies Hecker

Firma Carrafont specjalizuje się w produkcji modeli w zmniejszonej skali na zlecenie m.in. perfumerii, jubilerów, architektów i projektantów. To właśnie jej dziełem są butelki na perfumy, palety do makijażu oraz inne towary luksusowe takich marek jak Armani, Dior, Guerlain, Hermès, Lancôme czy Louis Vuitton.

22 lata temu producent postanowił zaufać produktom Spies Hecker, mimo że wydawały się pochodzić z zupełnie innego, „męskiego” świata. I zaufanie… zaprocentowało!

Piękne i wytrzymałe

Dziś przedstawiciele Carrafont chwalą lakiery Spies Hecker za ich wytrzymałość, wynikającą z pierwotnego przeznaczenia – motoryzacji. Denis Carré, jeden z przedstawicieli francuskiego wytwórcy, podkreśla również ich przyjazność środowisku oraz wszechstronność (wykorzystywane są m.in. do tworzenia próbek kolorystycznych, zabezpieczania dzieł sztuki czy zabytkowych mebli).

Modele Carrafont wykonywane są z różnych materiałów, m.in. pleksiglasu, mosiądzu, aluminium, szkła, drewna czy pianek poliuretanowych. Do zabezpieczania ich powierzchni wykorzystywane są m.in. podkłady Permasolid (cenione za dobre krycie, szybkie schnięcie i łatwe szlifowanie), lakier bazowy Permahyd (o trwałym kolorze i dużej stabilności na powierzchniach pionowych), a także lakiery nawierzchniowe Permafleet i lakier bezbarwny (o wysokim połysku – Permasolid, lub matowy Permacron).

Sztuka z lakieru samochodowego

Pracownicy Carrafont przechodzą szkolenia pod okiem ekspertów Spies Hecker, aby maksymalnie wykorzystać możliwości – także artystyczne – jakie dają lakiery marki. W ten sposób uzyskują niezwykłe efekty estetyczne, takie jak efekt włókna węglowego, marmuru czy kamienia. Powstałe wykończenia są nie tylko piękne, ale i bardzo trwałe.

Także dzięki tak niezawodnym powłokom wyroby Carrafont są na bardzo wysokim poziomie. W roku 2014 doceniono je znakiem jakości EPV (Enterprise du Patrimoine Vivant), przyznawanym we Francji za niezwykłe umiejętności rzemieślnicze lub przemysłowe. Firma jednak nie spoczywa na laurach, a wciąż się rozwija – od października 2016 ma nowe laboratorium i kabinę lakierniczą, a w tym roku zamierza opracować nowe odcienie i nowe techniki aplikacji. Wszystko to oczywiście we współpracy ze Spies Hecker.

Źródło: Spies Hecker