a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBYK i biotechnologia

BYK i biotechnologia

Na tegorocznym pokazie Asia Pacific Coatings Show zaplanowanym na 19-20 września firma BYK Additives & Instruments ma zaprezentować nowe, biodegradowalne dodatki do farb. Przewidziane tematy to: biotechnologia w przemyśle lakierniczym, praktyczne zastosowania nanorurek węglowych oraz nanotechnologia powierzchni.

fot. arch. BYK

Mając na uwadze zwrot ku coraz bardziej przyjaznym środowisku produktom, BYK już od jakiegoś czasu koncentruje swe wysiłki na opracowywaniu odnawialnych, biodegradowalnych rozwiązań. Niecały rok temu firma wprowadziła na rynek Ceraflour 1000, dodatek o właściwościach wosku, odpowiedni dla wszystkich układów – wodorozcieńczalnych, rozpuszczalnikowych, sieciowanych radiacyjnie. Działa on matująco, a ponadto jest wysoce przezroczysty i zapewnia lepszą odporność na zarysowania.

W przeciwieństwie do innych wosków, syntetycznych czy naturalnych, produkt ten powstaje na bazie surowców odnawialnych – biopolimer produkowany jest przez bakterie ze skrobi i glukozy, a następnie poddany odpowiedniej modyfikacji. Jest to bardzo ciekawy i przyszłościowy przykład na wykorzystanie biotechnologii w przemyśle farbiarskim.

źródło: BYK