REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BYK i biotechnologia

Na tegorocznym pokazie Asia Pacific Coatings Show zaplanowanym na 19-20 września firma BYK Additives & Instruments ma zaprezentować nowe, biodegradowalne dodatki do farb. Przewidziane tematy to: biotechnologia w przemyśle lakierniczym, praktyczne zastosowania nanorurek węglowych oraz nanotechnologia powierzchni.

fot. arch. BYK

Mając na uwadze zwrot ku coraz bardziej przyjaznym środowisku produktom, BYK już od jakiegoś czasu koncentruje swe wysiłki na opracowywaniu odnawialnych, biodegradowalnych rozwiązań. Niecały rok temu firma wprowadziła na rynek Ceraflour 1000, dodatek o właściwościach wosku, odpowiedni dla wszystkich układów – wodorozcieńczalnych, rozpuszczalnikowych, sieciowanych radiacyjnie. Działa on matująco, a ponadto jest wysoce przezroczysty i zapewnia lepszą odporność na zarysowania.

W przeciwieństwie do innych wosków, syntetycznych czy naturalnych, produkt ten powstaje na bazie surowców odnawialnych – biopolimer produkowany jest przez bakterie ze skrobi i glukozy, a następnie poddany odpowiedniej modyfikacji. Jest to bardzo ciekawy i przyszłościowy przykład na wykorzystanie biotechnologii w przemyśle farbiarskim.

źródło: BYK

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA