a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBrenntag łączy siły z Al-Azzaz Chemicals Company

Brenntag łączy siły z Al-Azzaz Chemicals Company

Firma Brenntag ogłosiła współpracę z Al-Azzaz Chemicals Company – dystrybutorem z Arabii Saudyjskiej. Dzięki zawartej umowie typu joint venture Brenntag zwiększy swoją obecność na Półwyspie Arabskim.

Fot. arch. Brenntag

Brenntag podpisał z Al-Azzaz umowę joint venture 75/25. Dystrybutor był już wcześniej obecny w Arabii Saudyjskiej, jednak krok ten znacznie zwiększy jego wpływy w tym regionie.

Rynek kluczowy dla Brenntag

Połączenie obu podmiotów ma zostać sfinalizowane do sierpnia tego roku. Jak komentuje Henri Nejade, członek zarządu Grupy Brenntag oraz dyrektor ds. operacyjnych Brenntag Specialties:

Arabia Saudyjska to bez wątpienia największy rynek na Bliskim Wschodzie, kluczowy dla Brenntag z punktu widzenia dystrybucji specjalistycznej chemii oraz położenia geograficznego. Dlatego cieszymy się bardzo ze współpracy z Al-Azzaz Chemicals. Ta umowa dodatkowo wzmocni naszą pozycję w całym regionie Bliskiego Wschodu.

Fahad Al-Azzaz, dyrektor generalny Al-Azzaz Holding, właściciela Al-Azzaz Chemicals, mówi, że współpraca z Brenntag to dla nich naturalny krok na drodze rozwoju. Również cieszą się, że wraz z nowym partnerem będą mogli dostarczać klientom jeszcze lepsze, dostosowane do ich potrzeb produkty i usługi.

Al-Azzaz – prawie 40 lat na rynku

Al-Azzaz Chemicals Company istnieje od roku 1984. Zajmuje się dystrybucją środków chemicznych przede wszystkim dla branży farmaceutycznej, tworzyw sztucznych, materiałowej oraz petrochemicznej. W roku 2021 firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 25 mln €.

Źródło: Brenntag