a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweBranżowa lektura na świąteczne dni

Branżowa lektura na świąteczne dni

Raport dotyczący rynku farb proszkowych, przegląd produktów i wywiady z ekspertami – to wszystko znajdziemy w najnowszym, grudniowym numerze pisma „European Coatings Journal”. Tematem numeru są farby proszkowe.

Fot. kconcha / pixabay.com

Gdy tylko zaczyna się dyskusja o zrównoważonych technologiach powłokowych – a podobnych dyskusji jest obecnie wiele – pojawia się wzmianka o farbach proszkowych. Ich korzyści dla środowiska są niepodważalne. Przede wszystkim nie zawierają żadnych rozpuszczalników i emitują do środowiska minimalne – lub zerowe – ilości LZO.

Nie dziwi więc, że rynek farb proszkowych podniósł się stosunkowo szybko po pandemii, nawet mimo wysokich cen surowców i odnotowywanych deficytów. Jak wynika z raportu zamieszczonego w najnowszym numerze „European Coatings Journal”, prognozy są optymistyczne.

O najnowszych trendach, ale również wyzwaniach dla branży farb proszkowych mówią eksperci z firm Arkema i Karl Bubenhofer. Przedstawiciele Byk i Eckart prezentują natomiast nowy dodatek matujący przeznaczony do stosowania w powłokach proszkowych. Zachęcamy do lektury numeru.

Źródło: european-coatings.com