a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBorealis i Borouge dla przemysłu samochodowego

Borealis i Borouge dla przemysłu samochodowego

Specjalizująca się w funkcjonalnych polimerach firma Borealis opracowała innowacyjne rozwiązania służące przemysłowi samochodowemu. Jedno z nich to nie wymagająca podkładu farba bazowa, drugie zaś – technologia zapobiegająca powstawaniu smug (tzw. „tygrysich pasków”) podczas utwardzania powłoki.

Borealis

fot. arch. Borealis

Nie wymagające warstwy podkładowej systemy lakiernicze na samochody są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Ich aplikacja jest bowiem łatwiejsza, szybsza i przyjaźniejsza środowisku. Podążając za tym trendem specjaliści Borealis opracowali dwuwarstwowy system na zderzaki i panele nadwozia, który oferuje wszystkie zalety powłoki bez podkładu, a do tego doskonale przylega do podłoża i znosi nawet bardzo trudne warunki.

Druga nowinka od Borealis, która ma wejść do sprzedaży pod koniec bieżącego roku, to polipropylenowe spoiwo odporne na efekt „tygrysich pasków” – smug powstających na powierzchni materiałów termoplastycznych podczas utwardzania.

Innowacyjne technologie zaprezentowane zostały podczas tegorocznej konferencji VDI (Stowarzyszenia Inżynierów Niemieckich) „Plastics in Automotive Engineering” w dniach 13-14 marca w Mannheim.

Źródło: Borealis