REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Borealis i Borouge dla przemysłu samochodowego

Specjalizująca się w funkcjonalnych polimerach firma Borealis opracowała innowacyjne rozwiązania służące przemysłowi samochodowemu. Jedno z nich to nie wymagająca podkładu farba bazowa, drugie zaś – technologia zapobiegająca powstawaniu smug (tzw. „tygrysich pasków”) podczas utwardzania powłoki.

Borealis

fot. arch. Borealis

Nie wymagające warstwy podkładowej systemy lakiernicze na samochody są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Ich aplikacja jest bowiem łatwiejsza, szybsza i przyjaźniejsza środowisku. Podążając za tym trendem specjaliści Borealis opracowali dwuwarstwowy system na zderzaki i panele nadwozia, który oferuje wszystkie zalety powłoki bez podkładu, a do tego doskonale przylega do podłoża i znosi nawet bardzo trudne warunki.

Druga nowinka od Borealis, która ma wejść do sprzedaży pod koniec bieżącego roku, to polipropylenowe spoiwo odporne na efekt „tygrysich pasków” – smug powstających na powierzchni materiałów termoplastycznych podczas utwardzania.

Innowacyjne technologie zaprezentowane zostały podczas tegorocznej konferencji VDI (Stowarzyszenia Inżynierów Niemieckich) „Plastics in Automotive Engineering” w dniach 13-14 marca w Mannheim.

Źródło: Borealis

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA