a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBirla Carbon zwiększa produkcję pigmentu carbon black

Birla Carbon zwiększa produkcję pigmentu carbon black

Firma Birla Carbon ogłosiła, że zamierza zwiększyć swoją produkcję pigmentu carbon black w kilku regionach świata. Wszystko po to, aby lepiej obsłużyć swoich klientów, którzy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na czarny pigment.

Birla Carbon pigment carbon black

Fot. MikesPhotos / pixabay.com

Birla Carbon planuje zwiększenie zdolności produkcyjnej fabryk w Egipcie i Włoszech jeszcze przed końcem trzeciego kwartału 2018, rozpoczęcie na nowo produkcji w Tajlandii do końca czwartego kwartału 2018, a także uruchomienie nowych linii produkcyjnych w Indiach w czwartym kwartale 2019. Oznacza to w sumie dodatkowe 150 kMT rocznie, do czego firma dojdzie w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Prócz tego zarząd jest przygotowany na rozbudowę swojej najnowszej fabryki w Chinach i tym samym powiększenie produkcji o następne 120 kMT.

Jak zapewnia dr Santrupt Misra, CEO firmy Birla Carbon, w ramach realizacji tych inwestycji zastosowane zostaną najnowsze technologie, które zapewniają wysoką jakość pigmentu carbon black oraz niezawodność procesu produkcyjnego. John Loudermilk, COO, dodaje, że nowa, większa zdolność produkcyjna pomoże lepiej obsługiwać różne sektory rynku, dostarczając zróżnicowane produkty dla branży opon, wyrobów gumowych i do innych specjalistycznych zastosowań – w tym również farb.

Źródło: Birla Carbon