a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiBiałe pigmenty rosną w siłę (nie tylko za sprawą farb)

Białe pigmenty rosną w siłę (nie tylko za sprawą farb)

Firma MarketsandMarkets opublikowała nowy raport dotyczący białych pigmentów nieorganicznych. Rynek stabilnie rośnie dzięki coraz większemu zapotrzebowaniu, przede wszystkim ze strony branży farb i powłok.

białe pigmenty nieorganiczne raport MarketsandMarkets

Fot. Free-Photos / pixabay.com

Zgodnie z raportem MarketsandMarkets rynek białych pigmentów nieorganicznych w roku 2021 był wart 22,7 mld $. Do roku 2026 ma osiągnąć wartość 29,5 mld $, co oznacza wzrost o 5,4% rocznie.

Chętnie wybierane przez producentów

Rozwój rynku białych pigmentów to zasługa ich coraz szerszego zastosowania m.in. w farbach i powłokach, klejach i uszczelniaczach, tworzywach sztucznych, kosmetykach, papierze i tuszach. Szczególnie duże zapotrzebowanie odnotowuje się ze strony branży budowlanej, samochodowej i higieny osobistej.

Białe pigmenty nieorganiczne są chętnie wybierane przez producentów ze względu na swoje właściwości. Zapewniają one silne rozpraszanie światła, wysoki stopień krycia i bieli oraz dużą siłę barwienia, a także bardzo niewielką domieszkę innych odcieni.

Najpopularniejszy typ i największy sektor zastosowań

Jeśli chodzi o typ produktów, autorzy raportu podzielili rynek na krzemian glinu, krzemian wapnia, węglan wapnia, krzemionkę, dwutlenek tytanu, tlenek cynku oraz inne pigmenty. Zdecydowanie dominuje dwutlenek tytanu, czyli biel tytanowa – zarówno jeśli chodzi o wartość, jak i wielkość produkcji.

W odniesieniu do zastosowań rynek podzielony został na farby i powłoki, kleje i uszczelniacze, tworzywa sztuczne, kosmetyki, papier, tusze oraz inne zastosowania. W tym wypadku rynek zdominowany jest przez farby i powłoki, które są największym sektorem korzystającym z białych pigmentów nieorganicznych pod względem wartości i wielkości produkcji.

Więcej w raporcie

Więcej informacji znaleźć można w raporcie, opublikowanym pod tytułem White Inorganic Pigments Market by Product Type (Aluminum Silicate, Calcium Silicate, Calcium Carbonate, Silica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide), Application and Region (North America, Europe, APAC, MEA, South America) – Global Forecast to 2026.

Źródło: coatingsworld.com