REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF – wyniki za rok 2013

Koncern BASF z dumą ogłosił swoje wyniki za czwarty kwartał 2013 oraz za cały miniony rok. Mimo niekorzystnych efektów walutowych udało się zwiększyć zyski w kluczowych sektorach firmy.

BASF

Dr Kurt Bock, Prezes Zarządu BASF (w środku), dr Hans-Ulrich Engel, dyrektor finansowy (po lewej) oraz Elisabeth Schick, Wiceprezydent Senior ds. Komunikacji i Kontaktów z Rządem, podczas konferencji prasowej. Fot. arch. BASF

W IV kwartale 2013 wyniki były następujące:

  • sprzedaż – 18,1 mld € (wzrost o 1%),
  • EBIT przed wydatkami specjalnymi – 1,5 mld € (wzrost o 18%).

W całym roku 2013:

  • sprzedaż – 74 mld € (wzrost o 3%),
  • EBIT przed wydatkami specjalnymi – 7,2 mld € (wzrost o 8%).

Najlepiej w ubiegłym roku sprzedawały się produkty i rozwiązania z sektorów Oil & Gas oraz Agricultural Solutions. W oddziałach chemicznych firmy, czyli Chemicals, Performance Products oraz Functional Materials & Solutions, sprzedaż spadła.

Sam sektor Functional Materials & Solutions (do którego należy BASF Coatings – oddział farb i powłok) w ostatnim kwartale minionego roku zanotował spadek sprzedaży o 1%, ale za to sprzedaż za cały rok 2013 wyniosła 17,3 mld € i wzrosła o 1% w stosunku do 2012. Zdaniem specjalistów była to przede wszystkim zasługa przemysłu samochodowego, który przeżywa obecnie rozkwit.

Jeśli chodzi o prognozy na rok 2014, zarząd wykazuje umiarkowany optymizm – spodziewa się wyników na tym samym poziomie, co za rok 2013. Analitycy zapowiadają, że szczególnie dynamicznie rozwijać się będzie przemysł transportowy, dóbr konsumpcyjnych i elektroniczny i to właśnie one mogą stać się dla koncernu BASF największym źródłem dochodów.

Szczegółowe wyniki na stronie firmy oraz w przygotowanym raporcie.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA