REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby proszkowe na PaintExpo

W trakcie zbliżających się wielkimi krokami targów PaintExpo (8-11 kwietnia, Karlsruhe) swoje produkty i technologie zaprezentują również wytwórcy farb proszkowych. Rąbka tajemnicy uchylili między innymi Wörwag, Adapta Color oraz AkzoNobel.

farby proszkowe PaintExpo

Nowa technologia „powder in powder” firmy Wörwag pozwala zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszt. Fot. Wörwag

Niemiecki producent farb Wörwag stawia na innowacyjność i efektywność. Na swoim stoisku zaprezentuje nowy system „powder in powder”, który został już wypróbowany – ze świetnym rezultatem – przez wytwórcę maszyn budowlanych Wirtgen z Windhagen. Zaproponowana powłoka proszkowa składa się z dwóch warstw – podkładu i warstwy zewnętrznej. Technologia wyróżnia się wydajnością (warstwę zewnętrzną wystarczy nanieść tylko raz) i jest tańsza niż tradycyjnie stosowane rozwiązania, ponieważ wystarczy jej jeden proces sieciowania. Więcej na temat systemu „powder in powder” będzie można dowiedzieć się na stoisku Wörwag – hala 1, stoisko 1230.

Produkty pochodzącej z Hiszpanii firmy Adapta Color mogą zainteresować przede wszystkim architektów i osoby z branży budowlanej. Na swoim stoisku Adapta zaprezentuje farby proszkowe z kolekcji Vivendi dla architektury, ale również kilka technologicznych nowinek. Należy do nich powłoka +bio-Nox, która przekształca zanieczyszczenia w postaci tlenków azotu w nieszkodliwe produkty. Zainteresowanych zapraszamy do hali 1, stoisko 1450.

Na tak ważnej imprezie branżowej nie może oczywiście również zabraknąć farb proszkowych AkzoNobel. Koncern zamierza zaprezentować farby Interpon Collection Futura, które oferują aż 55 efektów specjalnych, zaś dzięki technologii Interpon D2000 długo zachowują intensywny kolor i połysk. W ten sposób powłoka malarska przez wiele lat nie wymaga odświeżania. Odcienie i efekty oferowane przez kolekcję Futura są zgodne ze światowymi trendami i nastrojami – przy jej projektowaniu pomogła znana agencja stylistyczna Peclers-Paris. Hala 1, stoisko 1140.

AkzoNobel zaprezentuje farby Interpon z gamy Collection Futura. Fot. AkzoNobel

Źródło: Wörwag, Adapta Color, AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA