a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby proszkowe na PaintExpo

Farby proszkowe na PaintExpo

W trakcie zbliżających się wielkimi krokami targów PaintExpo (8-11 kwietnia, Karlsruhe) swoje produkty i technologie zaprezentują również wytwórcy farb proszkowych. Rąbka tajemnicy uchylili między innymi Wörwag, Adapta Color oraz AkzoNobel.

farby proszkowe PaintExpo

Nowa technologia „powder in powder” firmy Wörwag pozwala zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszt. Fot. Wörwag

Niemiecki producent farb Wörwag stawia na innowacyjność i efektywność. Na swoim stoisku zaprezentuje nowy system „powder in powder”, który został już wypróbowany – ze świetnym rezultatem – przez wytwórcę maszyn budowlanych Wirtgen z Windhagen. Zaproponowana powłoka proszkowa składa się z dwóch warstw – podkładu i warstwy zewnętrznej. Technologia wyróżnia się wydajnością (warstwę zewnętrzną wystarczy nanieść tylko raz) i jest tańsza niż tradycyjnie stosowane rozwiązania, ponieważ wystarczy jej jeden proces sieciowania. Więcej na temat systemu „powder in powder” będzie można dowiedzieć się na stoisku Wörwag – hala 1, stoisko 1230.

Produkty pochodzącej z Hiszpanii firmy Adapta Color mogą zainteresować przede wszystkim architektów i osoby z branży budowlanej. Na swoim stoisku Adapta zaprezentuje farby proszkowe z kolekcji Vivendi dla architektury, ale również kilka technologicznych nowinek. Należy do nich powłoka +bio-Nox, która przekształca zanieczyszczenia w postaci tlenków azotu w nieszkodliwe produkty. Zainteresowanych zapraszamy do hali 1, stoisko 1450.

Na tak ważnej imprezie branżowej nie może oczywiście również zabraknąć farb proszkowych AkzoNobel. Koncern zamierza zaprezentować farby Interpon Collection Futura, które oferują aż 55 efektów specjalnych, zaś dzięki technologii Interpon D2000 długo zachowują intensywny kolor i połysk. W ten sposób powłoka malarska przez wiele lat nie wymaga odświeżania. Odcienie i efekty oferowane przez kolekcję Futura są zgodne ze światowymi trendami i nastrojami – przy jej projektowaniu pomogła znana agencja stylistyczna Peclers-Paris. Hala 1, stoisko 1140.

AkzoNobel zaprezentuje farby Interpon z gamy Collection Futura. Fot. AkzoNobel

Źródło: Wörwag, Adapta Color, AkzoNobel