REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF świętuje dobre wyniki w Q3 2017

W odróżnieniu od wielu innych producentów farb i środków chemicznych, koncern BASF zanotował w trzecim kwartale roku wyraźne wzrosty. Do tego stopnia, że zarząd podniósł nieco oczekiwane wskaźniki finansowe za cały rok.

BASF wyniki finansowe Q3 2017

Fot. jojooff / pixabay.com

Sprzedaż całego koncernu wyniosła 15,3 mld € i wzrosła o 9% w porównaniu ze sprzedażą w analogicznym okresie rok temu. Jest to zasługą większej produkcji oraz wyższych cen w oddziale chemicznym. Do sukcesu finansowego BASF przyczynił się także wkład firmy Chemetall, którą niemiecki koncern przejął w grudniu 2016.

Drobne spadki spowodowane cenami surowców oraz efektami walutowymi nie wpłynęły znacząco na ogólne wyniki finansowe, które są tak dobre, że koncern postanowił podnieść oczekiwane wskaźniki za cały rok. Sprzedaż w oddziale Chemicals wzrosła o 25%, Performance Products – o 2%, Functional Materials & Solutions (do którego należy dział Coatings) – o 7%, a w Oil & Gas – o 20%. Spadek sprzedaży zanotowano tylko w oddziale Agricultural Soultions (-6%).

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA