REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF stawia na wanadan bizmutu

BASF zapowiedział, że znacząco zwiększy produkcję pigmentów na bazie wanadanu bizmutu w swojej fabryce w Besigheim w Niemczech. Równocześnie koncern wycofał ze swojej oferty wszystkie pigmenty zawierające toksyczny chromian ołowiu.

BASF wanadan bizmutu

Fot. arch. BASF

Pigmenty oparte na wanadanie bizmutu – żółte z tonami zieleni – są sprzedawane przez BASF pod znakami handlowymi Sicopal® oraz Paliotan®. Stanowią one nieszkodliwą alternatywę dla pigmentów zawierających chromian ołowiu, zaliczanych przez REACH do kategorii substancji kancerogennych, mutagennych lub działających toksycznie na rozrodczość.

Firma spodziewa się znacznego wzrostu zapotrzebowania na koloranty na bazie wanadanu bizmutu, zarówno w Europie jak i na świecie. Większa produkcja ma zaspokoić te rosnące apetyty. Równocześnie koncern zupełnie zaprzestał produkowania pigmentów zawierających chromiany ołowiu. W ten sposób umożliwia swoim klientom rozwijanie przyjaznych środowisku technologii.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA