a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBASF rozpoczął szczepienie pracowników

BASF rozpoczął szczepienie pracowników

Firma BASF rozpoczęła szczepienie swoich pracowników w swoim zakładzie w Ludwigshafen. Pierwsi zatrudnieni otrzymali szczepionkę w zeszłym tygodniu.

BASF szczepienie pracowników

Fot. cromaconceptovisual / pixabay.com

Pierwsze szczepionki dotarły do zakładu w Ludwigshafen w ubiegły poniedziałek. Od końca zeszłego tygodnia pracownicy mogą ubiegać się o szczepienie, składając wniosek online za pośrednictwem wewnętrznego systemu rejestracji.

Zgodnie z wytycznymi rządowymi

Na potrzeby szczepienia pracowników na terenie fabryki powstało specjalne centrum szczepień, które podlega przepisom prawnym stosowanym wobec wszystkich ośrodków szczepień na terenie Niemiec. Podając szczepionki, BASF musi się również stosować do instrukcji dotyczących kolejności szczepień. Zgodnie z zaleceniami pracownicy BASF na terenie zakładu w Ludwigshafen należący do 2. grupy szczepionych, na przykład z powodu poważnych przebytych chorób, mają pierwszeństwo.

Ośrodek Szczepień przeciw Koronawirusowi BASF jest zlokalizowany w pobliżu Bramy 11. Powstał dzięki odpowiedniemu dostosowaniu wielofunkcyjnej hali. Ściśle w zgodzie z wytycznymi rządowymi stworzono stanowiska do szczepień, wyznaczono alejki, strefy poczekalni oraz odpoczynku po przyjęciu szczepienia.

Oficjalne centrum szczepień

Szczepionka jest dystrybuowana centralnie przez Ministerstwo Spraw Socjalnych, Pracy, Zdrowia i Demografii Nadrenii-Palatynatu. Władze akredytowały Ośrodek Szczepień BASF jako oficjalne centrum szczepień przeciw koronawirusowi w ramach modelowego projektu „Company Vaccinations” i zapewniły firmie BASF cotygodniową dostawę szczepionek.

Źródło: european-coatings.com