REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF podwaja produkcję dyspersji akrylowych w Azji

Firma BASF uruchomiła nową linię produkcji dyspersji akrylowych w swojej fabryce w Malezji, położonej w strefie wolnego handlu. Tym samym podwoiła produkcję.

BASF dyspersje akrylowe

Fot. arch. BASF

Nowa linia będzie wytwarzała dyspersje akrylowe do produkcji farb i powłok, chemii budowlanej, klejów i opakowań w regionie Azji i Pacyfiku. Jest wyposażona w technologie, które ograniczają zużycie wody oraz ilość ścieków.

Kluczowe położenie

Zakład produkcyjny w Pasir Gudang znajduje się w rejonie portu Johor Port w strefie wolnego handlu, ma więc kluczowe położenie z punktu widzenia eksportu. Jak komentuje Peter van der Zwan, dyrektor odziału ASEAN & ANZ Dispersions & Resins w BASF:

Dzięki bliskości trzech światowej klasy portów rozbudowany zakład stanie się ważnym punktem zaopatrzenia dla naszych klientów w Malezji, Singapurze i innych krajach należących do ASEAN, a prócz tego dla Australii i Nowej Zelandii (ANZ). Pierwsze ilości komercyjne zostaną wyprodukowane na nowej linii jeszcze w marcu.

Jeff Knight, starszy wiceprezes w dziale Dispersions & Resins, Asia Pacific w BASF dodaje, że firma nadal poszukiwać będzie możliwości inwestowania w dyspersje polimerowe w tym regionie, wykorzystując swoje zaplecze naukowo-badawcze.

Odpowiedź na potrzeby rynku

Nowa linia produkcyjna pomoże odpowiedzieć na potrzeby rozwijającego się w regionie ASEAN i ANZ rynku. Pierwsza linia produkcji dyspersji akrylowych w Pasir Gudang działa od roku 2015.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA