a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBASF podwaja produkcję dyspersji akrylowych w Azji

BASF podwaja produkcję dyspersji akrylowych w Azji

Firma BASF uruchomiła nową linię produkcji dyspersji akrylowych w swojej fabryce w Malezji, położonej w strefie wolnego handlu. Tym samym podwoiła produkcję.

BASF dyspersje akrylowe

Fot. arch. BASF

Nowa linia będzie wytwarzała dyspersje akrylowe do produkcji farb i powłok, chemii budowlanej, klejów i opakowań w regionie Azji i Pacyfiku. Jest wyposażona w technologie, które ograniczają zużycie wody oraz ilość ścieków.

Kluczowe położenie

Zakład produkcyjny w Pasir Gudang znajduje się w rejonie portu Johor Port w strefie wolnego handlu, ma więc kluczowe położenie z punktu widzenia eksportu. Jak komentuje Peter van der Zwan, dyrektor odziału ASEAN & ANZ Dispersions & Resins w BASF:

Dzięki bliskości trzech światowej klasy portów rozbudowany zakład stanie się ważnym punktem zaopatrzenia dla naszych klientów w Malezji, Singapurze i innych krajach należących do ASEAN, a prócz tego dla Australii i Nowej Zelandii (ANZ). Pierwsze ilości komercyjne zostaną wyprodukowane na nowej linii jeszcze w marcu.

Jeff Knight, starszy wiceprezes w dziale Dispersions & Resins, Asia Pacific w BASF dodaje, że firma nadal poszukiwać będzie możliwości inwestowania w dyspersje polimerowe w tym regionie, wykorzystując swoje zaplecze naukowo-badawcze.

Odpowiedź na potrzeby rynku

Nowa linia produkcyjna pomoże odpowiedzieć na potrzeby rozwijającego się w regionie ASEAN i ANZ rynku. Pierwsza linia produkcji dyspersji akrylowych w Pasir Gudang działa od roku 2015.

Źródło: BASF