REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF Coatings z nagrodą Red Dot za lakiery

Oddział BASF Coatings został po raz kolejny wyróżniony nagrodą Red Dot. Statuetkę w kategorii „materiały i powierzchnie” przyznano mu za technologię powłok funkcjonalnych do pasywnego zarządzania temperaturą.

Red Dot BASF Coatings lakiery

Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design EMEA w BASF, odebrał nagrodę. Fot. arch. BASF Coatings

Technologia zaproponowana przez BASF to powłoka bazowa transparentna dla promieniowania NIR w połączeniu z odbijającym NIR wypełniaczem. W ten sposób w upalne letnie dni można obniżyć temperaturę na powierzchni samochodu nawet o 20°C. Równocześnie wnętrze pojazdu również nagrzewa się w mniejszym stopniu, co oznacza mniejsze zapotrzebowanie na klimatyzację oraz mniejsze zużycie energii.

Jak mówi Stephan Schwarte, szef działu Pigments, Dispersions & Innovative Colors EMEA w BASF Coatings, jest to tylko jeden z innowacyjnych projektów, nad którymi pracuje obecnie zespół. Kolejny to silnie odbijający system lakierniczy, który będzie rozpoznawany przez sensory LiDAR bez poświęcania estetyki. A ponieważ sensory LiDAR to podstawa pracy samochodów bez kierowcy, które mogą się wkrótce stać bardzo popularne, kwestia ta nabiera znaczenia.

W tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award projektanci i wytwórcy z 59 krajów zgłosili ponad 6300 projektów. 40-osobowe jury oceniało je według takich kryteriów jak innowacyjność, funkcjonalność oraz przyjazność środowisku.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA