REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Azja napędza światowy rynek pigmentów

Według prognoz instytutu Ceresana dochody światowego rynku pigmentów w 2020 roku osiągną już 34,2 mld dolarów. Głównym motorem napędzającym rynek będą Chiny i Indie.

rynek pigmentów

Fot. knottyboy / Fotter.com / CC-BY

Już w tym momencie rejonowi Azji i Pacyfiku przypada połowa całej konsumpcji pigmentów na świecie, a udział ten w najbliższych latach jeszcze się zwiększy. Zapotrzebowanie na pigmenty będzie też rosło o kilka procent w skali roku w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej. Wzrost nie będzie tak wyraźny na nasyconych rynkach – Europie Zachodniej i Ameryce Północnej – jednak sytuacja ma się tam w najbliższym czasie nieco poprawić.

Z pigmentów korzysta przede wszystkim branża budowlana, która wykorzystuje je do produkcji materiałów konstrukcyjnych, farb, lakierów i plastików. Udział farb i lakierów w zużyciu pigmentów jest największy i wynosi 43%. Na drugim miejscu plasują się plastiki (27%).

Ponieważ w różnych częściach świata dominują odmienne sektory przemysłu pracujące z pigmentami, obserwuje się regionalne różnice jeśli chodzi o najczęściej wykorzystywane rodzaje pigmentów. Wszystkie obszary geograficzne łączy duże zapotrzebowanie na szeroko wykorzystywaną biel tytanową. W Ameryce Północnej stosunkowo dużym wzięciem cieszą się pigmenty organiczne, zaś w rejonie Azji i Pacyfiku – tlenki żelaza oraz pigment carbon black.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA