REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta z nowym raportem o zrównoważonym rozwoju

Firma Axalta Coating Systems opublikowała swój raport dotyczący zrównoważonego rozwoju w latach 2018-2019. Koncern opisuje w nim swoje sukcesy odniesione poprzez zrównoważone praktyki biznesowe w zakresie technologii, codziennej działalności i pozyskiwania surowców.

Axalta Coating Systems zrównoważony rozwój raport

Fot. Free-Photos / pixabay.com

Nowy raport pokazuje, że w ciągu roku 2018 i 2019 Axalta była mocno zaangażowana w ideę zrównoważonego rozwoju, działając na polu ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego. Potwierdzeniem tego są podane w raporcie nagrody przyznane firmie. Jak mówi Robert Bryant, dyrektor generalny Axalta Coating Systems:

Raport omawia sukcesy naszego globalnego zespołu w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – od nowatorskich technologii, które pomagają klientom oszczędzać energię i pracować wydajniej, przez rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pracy i obniżające nasz wpływ na środowisko, aż po nasze nieustanne dążenie do działania w sposób rzetelny i etyczny.

Bezpieczni pracownicy, wspierane lokalne społeczności

Zrównoważony rozwój to dla Axalty dbałość o naszą planetę – obniżenie zużycia energii i gazów cieplarnianych, odpowiedzialne pozyskiwanie surowców – ale nie tylko. To także działania na rzecz ludzi.

W ramach działań z zakresu zrównoważonego rozwoju firma wdrożyła m.in. globalne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa. Raport donosi, że w 2019 roku Axalta odnotowała najniższy dotychczas odsetek wypadków – 0,28. Wartość ta oznacza, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, koncern jest w ścisłej czołówce w branży lakierniczej.

Oprócz tego firma dba o przestrzeganie praw człowieka w obrębie całego łańcucha dostaw oraz działa na rzecz swoich pracowników i lokalnych społeczności. W raporcie pisze o takich inicjatywach jak Bright Futures, w ramach których pomaga społecznościom przy wsparciu zewnętrznych partnerów, oraz o swoich programach rozwoju talentów i akcjach na rzecz poszanowania różnorodności.

Nowe produkty też zmieniają świat

Dbałość o zrównoważony rozwój realizuje się także w pracach technologów Axalty nad nowymi, przyjaznymi środowisku produktami. W omawianym okresie firma wprowadziła do sprzedaży kilkaset nowości produktowych i otworzyła Globalne Centrum Innowacji – największy na świecie ośrodek badawczo-rozwojowy zajmujący się farbami i lakierami.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA