a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta otwiera centrum technologiczne w Wuppertalu

Axalta otwiera centrum technologiczne w Wuppertalu

Axalta otworzyła swoje nowe Europejskie Centrum Technologiczne (ETC) w Wuppertalu. W ośrodku będą prowadzone badania farb ciekłych na rynek EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Axalta Wuppertal Europejskie Centrum Technologiczne

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Jak tłumaczy Matthias Schönberg, wiceprezes Axalty stojący na czele oddziału EMEA, celem tej inwestycji jest unowocześnienie i scentralizowanie badań technologicznych w danym regionie, aby przyspieszyć jego rozwój. Dodał, że to właśnie w Wuppertalu 150 lat temu rozpoczęła się produkcja farb Axalty. Obecnie to miejsce stanie się ważnym ośrodkiem technologicznym, w którym nad udoskonaleniem produktów firmy pracować będzie ponad 300 profesjonalistów.

Centrum zostało otwarte 8 czerwca. Mierzy w sumie 15 000 m² i posiada laboratoria przeznaczone do opracowywania formuł i aplikacji farb, do badania odporności na warunki atmosferyczne i korozję, do przeprowadzania prezentacji dla klientów, jak również kompleks biurowy. Dr Barry Snyder, starszy wiceprezes Axalta oraz dyrektor ds. technologii, zapowiedział, że w nowej placówce badane będą m.in. lekkie powłoki na pojazdy, elektropowłoki, a także kolorowe lakiery samochodowe.

Źródło: pcimag.com