a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta o transformacji cyfrowej w branży lakierniczej

Axalta o transformacji cyfrowej w branży lakierniczej

W dniach 14-15 listopada we Frankfurcie odbyła się kolejna odsłona konferencji Chemicals Sales & Marketing Toolbox. Głos na konferencji zabrał również przedstawiciel Axalta Coating Systems – jego referat dotyczył transformacji cyfrowej w branży lakierniczej.

Axalta transformacja cyfrowa branża lakiernicza

Gilles Navez. Fot. arch. Axalta Coating Systems

W trakcie listopadowej konferencji Gilles Navez, Axalta Product and Marketing Director w dziale Refinish Systems EMEA, mówił o najlepszych praktykach firmy w zakresie transformacji cyfrowej w branży lakierniczej.

Axalta Coating Systems ma w tej dziedzinie bogate doświadczenie – m.in. wprowadziła na rynek pierwszy bezprzewodowy system do cyfrowego zarządzania kolorami, któremu towarzyszyła premiera pierwszego na świecie spektrofotometru z łącznością Wi-Fi.

Digitalizacja w każdej dziedzinie życia

Digitalizacja liczy się dziś coraz bardziej niemal w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w branży lakierniczej. Stopniowej cyfryzacji ulega zarówno proces dopasowania koloru i przetwarzania danych, jak i choćby analiza popularności odcieni. Jak mówi Gilles Navez:

W firmie Axalta stawiamy na innowacyjność i zmiany. Dzięki temu jesteśmy bardziej elastyczni, a nasi klienci chętniej wybierają nas na swoich partnerów. Cyfryzacja napędza ewolucję branży lakierniczej, a z naszą pomocą warsztaty i dystrybutorzy mogą nieustannie się rozwijać.

Największe tego typu wydarzenie w Europie

Konferencja Chemicals Sales and Marketing Toolbox została zorganizowana już po raz siódmy. Jest to największe europejskie wydarzenie dotyczące sprzedaży i marketingu w branży chemicznej. Każdego roku przyciąga prawie dwustu gości, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami.

Źródło: Axalta Coating Systems