a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaAxalta łakomym kąskiem na rynku

Axalta łakomym kąskiem na rynku

Valspar oraz jego nowy właściciel, Sherwin-Williams, podjęli decyzję o sprzedaży północnoamerykańskiego oddziału farb do drewna koncernowi Axalta Coating Systems. Jakie znaczenie będzie mieć ta transakcja dla światowego rynku? Jak zmieni się pozycja Axalty? Portal European Coatings zapytał o to ekspertkę z firmy Freedonia Group, Ellen Kriz.

Axalta Coating Systems rynek światowy farby do drewna

Fot. matuska / pixabay.com

Jak mówi Ellen Kriz, przejęcie oddziału North American Industrial Wood Coatings firmy Valspar sprawi, że Axalta znajdzie się wśród pięciu największych producentów farb do drewna w Stanach Zjednoczonych. W praktyce firma zajmie pozycję Valspara. W rękach Sherwin-Williams pozostanie jednak oddział konsumenckich farb do drewna, dzięki czemu mimo sprzedaży koncern zachowa silną pozycję na amerykańskim rynku produktów do drewna.

W ostatnim czasie Axalta przejęła jeszcze kilka innych mniejszych przedsiębiorstw, rozszerzając swoje wpływy – tylko w tym roku dokonała już trzech podobnych operacji. Firma stale szuka okazji do rozwinięcia swojego sektora farb przemysłowych, równocześnie skupiając się na wzmocnieniu najważniejszej gałęzi firmy, czyli lakierów samochodowych. W dobie dzisiejszej konsolidacji rynku czyni ją to coraz bardziej łakomym kąskiem dla wielkich koncernów, zainteresowanych jej kupnem. Jeśli tylko nie popadnie w długi, prawdopodobnie prędzej czy później trafi w ręce innego, większego gracza na rynku.

Jak twierdzi specjalistka, tendencja konsolidacyjna na światowym rynku będzie postępować. Tak ogromne transakcje, jak realizowane wciąż przejęcie Valspara przez Sherwin-Williams, pokazują, jak silne jest to już dziś zjawisko. Pozostałe duże koncerny z pewnością zareagują na tak dynamiczny rozwój sytuacji na rynku.

Źródło: european-coatings.com

Dowiedz się więcej o firmie