REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta łakomym kąskiem na rynku

Valspar oraz jego nowy właściciel, Sherwin-Williams, podjęli decyzję o sprzedaży północnoamerykańskiego oddziału farb do drewna koncernowi Axalta Coating Systems. Jakie znaczenie będzie mieć ta transakcja dla światowego rynku? Jak zmieni się pozycja Axalty? Portal European Coatings zapytał o to ekspertkę z firmy Freedonia Group, Ellen Kriz.

Axalta Coating Systems rynek światowy farby do drewna

Fot. matuska / pixabay.com

Jak mówi Ellen Kriz, przejęcie oddziału North American Industrial Wood Coatings firmy Valspar sprawi, że Axalta znajdzie się wśród pięciu największych producentów farb do drewna w Stanach Zjednoczonych. W praktyce firma zajmie pozycję Valspara. W rękach Sherwin-Williams pozostanie jednak oddział konsumenckich farb do drewna, dzięki czemu mimo sprzedaży koncern zachowa silną pozycję na amerykańskim rynku produktów do drewna.

W ostatnim czasie Axalta przejęła jeszcze kilka innych mniejszych przedsiębiorstw, rozszerzając swoje wpływy – tylko w tym roku dokonała już trzech podobnych operacji. Firma stale szuka okazji do rozwinięcia swojego sektora farb przemysłowych, równocześnie skupiając się na wzmocnieniu najważniejszej gałęzi firmy, czyli lakierów samochodowych. W dobie dzisiejszej konsolidacji rynku czyni ją to coraz bardziej łakomym kąskiem dla wielkich koncernów, zainteresowanych jej kupnem. Jeśli tylko nie popadnie w długi, prawdopodobnie prędzej czy później trafi w ręce innego, większego gracza na rynku.

Jak twierdzi specjalistka, tendencja konsolidacyjna na światowym rynku będzie postępować. Tak ogromne transakcje, jak realizowane wciąż przejęcie Valspara przez Sherwin-Williams, pokazują, jak silne jest to już dziś zjawisko. Pozostałe duże koncerny z pewnością zareagują na tak dynamiczny rozwój sytuacji na rynku.

Źródło: european-coatings.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA