REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta kończy rozmowy z Nippon Paint

Minęło zaledwie kilka dni od publicznego ogłoszenia rozmów Axalty i Nippon Paint, a już zostały one zakończone. Zarząd amerykańskiego koncernu nie zgodził się na kwotę zaproponowaną przez Nippon Paint.

Axalta Nippon Paint

Fot. dimitrisvetsikas1969 / pixabay.com

O rozpoczęciu rozmów informowaliśmy niecałe dwa tygodnie temu. Propozycja japońskiego producenta nie zadowoliła zarządu Axalty. Zaoferowana kwota nie została podana w oficjalnym oświadczeniu, ale dobrze poinformowane źródła twierdzą, że było to 9,1 mld $.

Wcześniej zarząd Axalty dyskutował na temat ewentualnego połączenia firm z AkzoNobel, ale negocjacje również zostały szybko przerwane. Jak zapewnia Charles W. Shaver, dyrektor generalny Axalty, obydwie propozycje finansowe nie odpowiadały pozycji koncernu na światowym rynku. Dodaje, że firma jest gotowa funkcjonować nadal jako silny, niezależny podmiot.

Źródło: european-coatings.com, Kimbiz.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA