a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAxalta i Uniwersytet w Oviedo – program stażów

Axalta i Uniwersytet w Oviedo – program stażów

Koncern Axalta Coating Systems pomoże przygotować młodych ludzi do kariery zawodowej w międzynarodowym środowisku. W ramach umowy podpisanej z Uniwersytetem w Oviedo w Hiszpanii Axalta przyjmie na staż w swojej siedzibie czwórkę najlepszych studentów.

Axalta

Od lewej: Juan Antonio Rodríguez, manager HR Axalta Iberia, Kolja Hosch, szef działu HR sektora EMEA Axalty, Vicente Gotor Santamaría, rektor Uniwersytetu v Oviedo oraz Ignacio González del Rey, Sekretarz Generalny uczelni. Fot. arch. Axalta Coating Systems

Na mocy podpisanego kontraktu czterech najlepszych studentów – wyłonionych na podstawie swoich osiągnięć na studiach – zostanie zaproszonych na staż w siedzibie Axalty w Asturii. Trafią oni do działu zaopatrzenia, finansów lub HR. Staże rozpoczną się w listopadzie 2015 roku.

Program oferuje studentom pierwsze doświadczenia w międzynarodowej korporacji i zachęca ich do sprawdzenia swojej wiedzy w prawdziwych sytuacjach biznesowych. Kolja Hosch stojący na czele działu HR sektora EMEA firmy skomentował:

My w Axalcie spoglądamy w przyszłość i chętnie w nią inwestujemy. Dlatego też nawiązujemy kontakty z uniwersytetami i innymi instytucjami naukowymi, by móc pracować ze studentami i pomóc im rozwinąć umiejętności, których potrzebować będą w przyszłości jako profesjonaliści.

Z kolei Ignacio González del Rey Rodríguez, Sekretarz Generalny Uniwersytetu w Oviedo, zaznaczył jak innowacyjne – i zarazem mile widziane przez uczelnię – jest w tym regionie takie połączenie nauki i biznesu. Podkreślił też, że dzięki programowi studenci opuszczą uniwersytet nie tylko z wiedzą teoretyczną, ale również praktycznymi zdolnościami, które przydadzą im się w ich karierze.

Uniwersytet w Oviedo to uczelnia o ponad 400-letniej historii. Oferuje zarówno szeroki wybór kierunków na studiach magisterskich, jak i doktoranckich, współpracując z wieloma uniwersytetami, także zagranicznymi, oraz ponad 500 firmami. Dla Axalty umowa z tą placówką jest elementem szerokiego programu, w ramach którego firma oferuje staże młodym ludziom szkolącym się w dziedzinie biznesu, nauki, technologii, inżynierii czy matematyki.

Źródło: european-coatings.com