a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta gratuluje Mercedes AMG Petronas

Axalta gratuluje Mercedes AMG Petronas

Firma Axalta Coating Systems pogratulowała zespołowi Mercedes AMG Petronas zdobycia tytułu Mistrza Świata Konstruktorów Formuły 1, już po raz siódmy z rzędu. Axalta jest oficjalnym dostawcą lakierów dla zespołu.

Axalta Coating Systems Mercedes AMG Petronas

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zespół zdobył tytuł 1 listopada ubiegłego roku w czasie Grand Prix Emilia Romagna we Włoszech. Oprócz tego dwa tygodnie później podczas Grand Prix Turcji Lewis Hamilton ostatecznie uzyskał siódmy tytuł Mistrza Świata Formuły 1 w klasyfikacji kierowców – co oznacza, że zespół jest pierwszym w historii, który zdobył obydwa tytuły siedem razy z rzędu.

Duma z osiągnięcia

Axalta wspiera zespół Mercedes AMG Petronas i służy mu swoimi produktami już od kilku lat. Jak mówi Yves Kerstens, prezes oddziału EMEA:

Jesteśmy oficjalnym dostawcą zespołu od ponad siedmiu lat, dlatego też czujemy ogromną dumę z tego historycznego osiągnięcia. Mistrzostwa Świata F1 wyraźnie pokazują, jak znakomita praca zespołu połączona z zaangażowaniem w rozwój technologii i innowacyjnych rozwiązań pozwala osiągać niesamowite sukcesy.

Na bolidach zespołu wykorzystywane są produkty należącej do Axalty marki Spies Hecker. Tegoroczny bolid, Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance, pokryty został w całości czarnym lakierem.

Udana współpraca

Axalta współpracuje z zespołem Mercedes AMG Petronas jako dostawca lakierów już od ponad siedmiu lat. Razem świętowali największe sukcesy, w tym zeszłoroczny historyczny wynik, i często opowiadają o udanej współpracy.

Źródło: Axalta Coating Systems