REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Artystyczne posadzki Sika w centrum MEDICUS

Czasem posadzka jest czymś więcej niż tylko powierzchnią, po której chodzimy każdego dnia. Ta w centrum MEDICUS we Wrocławiu jest dodatkowo dziełem sztuki użytkowej. Zaprojektowana przez artystkę Jeanet Hönig, jest największą tego typu realizacją w Europie.

posadzka posadzki Sika Medicus

Fot. arch. Sika

Centrum MEDICUS przy placu Strzeleckim we Wrocławiu charakteryzuje niezwykła estetyka wnętrz. Inwestor zadbał o to, aby również posadzki przykuwały uwagę, dlatego zaprosił do współpracy znaną artystkę i projektantkę Jeanet Hönig. Wzór miał nawiązywać do konstrukcji i funkcji budynku.

Konewka poszła w ruch

Samo wykonanie posadzki było nie lada wyzwaniem – na potrzeby prac artystycznych trzeba było m.in. zapewnić możliwość chodzenia po niezwiązanej jeszcze żywicy. Na nagraniu wideo, w którym wypowiada się również twórczyni niezwykłej posadzkowej kompozycji, Jeanet Hönig, pokazano, w jaki sposób powstawała posadzka. Do wykonania fantazyjnego wzoru artystka wykorzystała… konewkę.

Efekt jest jednak oszałamiający! Powstała posadzka atrakcyjna wizualnie, bezspoinowa i łatwa do utrzymania w czystości. Dodatkowo, dzięki specjalistycznym produktom Sika, ma ona właściwości wygłuszające. W ten sposób uzyskano w obiekcie obniżenie poziomu hałasu, który mógłby zakłócać badania słuchu.

posadzki posadzka Sika Medicus

Fot. arch. Sika

Pomieszczenia, klatki schodowe, parkingi

Na 4000 m² obiektu zastosowano system Sika ComfortFloor Decorative Pro w dwóch wersjach. Na ok. 1000 m² powstała posadzka ze sztuką użytkową Jeanet Hönig – jest to największa tego typu realizacja w Europie. Na pozostałych 3000 m² wykorzystano standardowy system posadzkowy. Dodatkowo w klatkach schodowych zaaplikowano dwuskładnikową powłokę epoksydową Sikafloor-264 z materiałem gruntującym Sikafloor-161, a w pomieszczeniach technicznych – wodorozcieńczalną powłokę na bazie żywicy epoksydowej, Sikafloor-2540W.

Produkty Sika zastosowane zostały także na parkingu podziemnym, gdzie zabezpieczać miały podłoże przed wnikaniem wody i soli oraz chronić przed ścieraniem. Na powierzchni ok. 1200 m2 zaaplikowano system posadzkowy o fakturze antypoślizgowej spełniający wymagania OS-11B. System antypoślizgowy pojawił się również na rampie zjazdowej. Szczeliny posadzek wypełniono natomiast materiałem uszczelniającym Sikaflex PRO-3 o wysokiej odporności mechanicznej.

posadzka posadzki Sika Medicus

Posadzki Sika na parkingu podziemnym centrum MEDICUS. Fot. arch. Sika

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA