REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Aquaterras – pierwsza taka farba przeciwporostowa

Firma Nippon wprowadziła do sprzedaży produkt, który zgodnie z zapewnieniami jest pierwszą całkowicie wolną od biocydów, samopolerującą kopolimerową farbą przeciwporostową. Wykorzystuje ona materiały stosowane dotychczas w branży medycznej.

Aquaterras farba przeciwporostowa Nippon Paint

Fot. arch. Nippon Paint

Nazwa nowej farby, Aquaterras, pochodzi od japońskiego określenia na lśnienie oraz łacińskiego na wodę. Produkt nie zawiera biocydów i nie jest oparty na silikonie. Jak wyjaśnia John Drew, dyrektor oddziału Marine firmy Nippon Paint, stosowanie biocydów jest coraz bardziej ograniczane. Nippon, który zawsze starał się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, oferując innowacyjne alternatywne rozwiązania, i tym razem staje na wysokości zadania.

Zaawansowany mechanizm przeciwporostowy farby oparty jest na polimerach antytrombogenicznych stosowanych w produkcji sztucznych serc oraz naczyń krwionośnych w medycynie. Materiał ten odpycha wszelkie substancje biologiczne i organizmy żywe, co w zastosowaniach medycznych ma zapobiec tworzeniu się skrzepów. Firma Nippon dostrzegła potencjał tej technologii również w branży morskiej.

Drew dodaje, że ponieważ biocydy są związkami stosunkowo ciężkimi, wolna od nich farba Aquaterras tworzy bardzo połyskliwą, gładką powłokę. Dzięki samopolerowaniu z czasem staje się jeszcze bardziej gładka. Do tego aplikacja produktu jest łatwiejsza niż powłok silikonowych, a farba może być nanoszona nawet na istniejące już powłoki samopolerujące, jeśli tylko są one w odpowiednio dobrym stanie.

Źródło: Nippon Paint

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA