a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiApplied Graphene Materials z dystrybutorem w Indiach

Applied Graphene Materials z dystrybutorem w Indiach

Firma Applied Graphene Materials nawiązała wyłączną umowę z Imkemex, dotyczącą dystrybucji swoich produktów w Indiach. Dzięki temu trafią na miejscowy rynek płynnych żywic, farb i powłok, kompozytów oraz polimerów.

Fot. jorono / pixabay.com

Firma Imkemex powstała pierwotnie z inicjatywy ICI India w 1965 roku. Obecnie jest dynamicznie się rozwijającym, niezależnym dostawcą usług dystrybucyjnych dla zagranicznych producentów.

Lokalne możliwości

Obie firmy będą współpracować, wykorzystując lokalne możliwości zastosowania technologii dyspersji grafenowych Genable od AGM. Jak mówi Saumendra Tripathy, dyrektor zarządzający w Imkemex Marketing:

Bardzo się cieszymy, że AGM wybrał nas na swojego partnera w Indiach. W zakresie naszych potwierdzonych kompetencji jest dostarczanie nowych, innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do indyjskiej branży chemicznej. Dlatego współpraca z AGM – producentem nowoczesnych materiałów na bazie grafenu, rozwiązujących realne problemy i pomagających budować bardziej zrównoważony świat – doskonale się zapowiada.

Również Adrian Potts, dyrektor generalny AGM, wyraził zadowolenie z nowej współpracy. Dodał, że w obecnej fazie komercjalizacji podpisanie kontraktu z Imkemex jako regionalnym dystrybutorem na kluczowym rynku jest ważnym krokiem na drodze do rozpowszechnienia dyspersji AGM na bazie nanopłytek grafenowych na całym świecie.

Produkty AGM podbijają świat

Oprócz swojej własnej działalności komercyjnej w Wielkiej Brytanii i USA, AGM posiada również umowy dystrybucyjne z lokalnymi dystrybutorami na rynku chemicznym i farbiarskim w coraz większej liczbie krajów. Dzięki temu już w wielu regionach na świecie dostępne są produkty firmy wraz z odpowiednim wsparciem technicznym.

Źródło: AGM