a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAnton Paar przejmuje CSM Instruments

Anton Paar przejmuje CSM Instruments

15 listopada podpisany został kontrakt na mocy którego szwajcarska firma CSM Instruments przeszła w ręce Anton Paar. Jednostka będzie od tej pory funkcjonować pod nazwą „CSM Instruments SA | A company of Anton Paar”, a jej siedziba pozostanie w Peseux w Szwajcarii.

Anton Paar

Podpisanie kontraktu. Od lewej: dotychczasowy prezes CSM Instruments, Jacques Francoise, i dr Jakob Santner z Anton Paar. Fot. arch. Anton Paar

CSM Instruments to obecny na rynku od 30 lat producent sprzętu do badania właściwości mechanicznych materiału. Wśród klientów firmy znajdują się zarówno uczelnie i instytuty badawcze, jak i przedstawiciele przemysłu samochodowego, inżynierii środowiska czy nauk biologicznych.

Zdaniem Friedricha Santnera, prezesa Anton Paar, produkty CSM Instruments doskonale uzupełnią ofertę firmy, a wiedza i doświadczenie specjalistów z CSM bardzo pomoże w dalszym rozwoju Anton Paar. Specjalizujący się w przyrządach do badania właściwości reologicznych farb oraz właściwości powierzchniowych materiału koncern posiada obecnie już 21 oddziałów na całym świecie. Dzięki kupnie CSM Instruments umocni się jego pozycja na rynku.

Źródło: coatingsworld.com