a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKwiaty, pastele i Skandynawia – inspiracje Farrow & Ball

Kwiaty, pastele i Skandynawia – inspiracje Farrow & Ball

Projektanci Farrow & Ball proponują kilka nowych zestawień kolorystycznych, wykorzystujących najmodniejsze w sezonie odcienie.

Farrow & Ball

Fot. arch. Farrow & Ball

Contemporary Florals – czyli motywy kwiatowe w nowoczesnej odsłonie. Tłem dla kwiecistych zasłon i poduszek jest ciemnoniebieski Stiffkey Blue, zaś odrobinę słońca wprowadza do całej kompozycji krzesło pomalowane na żółto (Yellowcake).

Bloomsbury Bedroom – zestaw nawiązujący do działalności Grupy Bloomsbury – grona artystów na czele z Vriginią Woolf, którzy w latach 20. spotykali się w Charleston by dyskutować o sztuce, wspólnie bawić się i tworzyć. Kompozycja ta ma w sobie sporo z charlestońskiego stylu. Podłoga utrzymana została w kolorze India Yellow, listwy i okna w odcieniu Charleston Gray, na ścianach i suficie króluje natomiast romantyczny Setting Plaster. Dopełnieniem całości jest cukierkowy róż Nancy’s Blushes.

Elegance & Drama – elegancka kompozycja opierająca się na połączeniu tapety Rosslyn z szarą farbą Mole’s Breath. Elementy wyposażenia pomalowane farbą Wevet podkreślą schludność wystroju. Aby przełamać szarą powagę warto dorzucić odrobinę żywej zieleni Arsenic.

Nautical With a Contemporary Twist – propozycja idealna do pokoju małego chłopca. Zderzenie dwóch żywiołów – błękitnej tapety Tessella w klimacie żeglarskim i mocno pomarańczowej farby Charlotte’s Locks – wniesie powiew świeżości i stworzy idealny nastrój zarówno do zabawy, jak i odpoczynku. Zrównoważą i spoją cały wystrój stonowane szarości i błękity: Mole’s Breath i Cabbage White. Idealnym dopełnieniem będą zaś żeglarskie dekoracje – kotwice i łańcuchy.

Calming Powder Room – odprężający, bardzo dziewczęcy zestaw. Pomalowane farbą w odcieniu Mole’s Breath ściany stworzą nastrój zapadającego zmierzchu, podczas gdy przydymiony Setting Plaster przyda wnętrzu różanego blasku. Do tego szary Purbeck Stone na drzwiach i framugach, pastelowy Dimity na podłodze, odrobina świeżego Pink Ground i kojącego Pale Powder – i voilà!

Vintage Scandinavia – opcja świeża i pełna energii, zgrabnie łącząca stare z nowym. Idealna dla miłośników starych mebli, skandynawskiego wystroju i ideologii zrób-to-sam. Podstawą jest śnieżna tapeta Polka Square, pozostałe kolory zaś – spokojne All White i Shaded White oraz soczyste Middleton Pink i Yellowcake – można łączyć i zestawiać wedle własnego uznania.

Źródło: Farrow & Ball