a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAmerykański koncern wspiera kobiety w obszarze STEM

Amerykański koncern wspiera kobiety w obszarze STEM

Jeden z producentów farb ogłosił wsparcie dla programu Johna P. McNulty‘ego na Saint Joseph‘s University. Program zachęca młode kobiety do kariery kierowniczej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych.

Fot. geralt / pixabay.com

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił wsparcie programu John P. McNulty Program for Leadership in Science and Mathematics na Saint Joseph’s University (SJU). Program ustanowiony został przez Anne Welsh McNulty na pamiątkę jej zmarłego męża Johna P. McNulty‘ego, a jego celem jest inspirowanie młodych kobiet do walki o stanowiska kierownicze w nauce, technologii, inżynierii i matematyce (STEM).

Pomóc zyskać odwagę

Środki przekazane przez Axaltę przeznaczone zostaną przede wszystkim na stypendia dla studentek. Jak komentuje Jackie Scanlan, starsza wiceprezeska oraz dyrektorka ds. kadr w Axalta CS:

Program McNulty to doskonały sposób, by pomóc kobietom stać się przyszłymi liderkami w obszarze STEM. Nasze wsparcie pomoże im wejść w tę rolę, zyskać odwagę i podejmować wyzwania w sferach, które mają znaczenie. Staramy się zapewnić im najlepsze warunki, by niosły zmianę oraz jesteśmy dumni ze ścisłej współpracy z uniwersytetem na drodze do tego celu.

Jak dodaje dr Catalina Arango Pinedo, dyrektorka McNulty Program for Leadership in Science and Mathematics, program wspiera młode kobiety w obszarze STEM na różne sposoby. Oferuje im doświadczenia badawcze, mentoring, szkolenia liderskie oraz, przede wszystkim, inkluzywne środowisko.

Własny program Axalty

Axalta CS działa również na rzecz kształcenia i przygotowania zawodowego w obszarze STEM w ramach swojego własnego programu Bright Futures Scholarship. Powstał on w roku 2021 i wspiera studentów, którzy chcą kontynuować naukę w dziedzinach takich jak badania nad kolorem, chemia, inżynieria chemiczna czy zarządzanie łańcuchem dostaw.

Źródło: Axalta Coating Systems