REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

ALTANA przejmuje modyfikatory reologii Rockwood

Grupa ALTANA podpisała ostateczne porozumienie w sprawie przejęcia od firmy Rockwood jej oddziału modyfikatorów reologii. Zostanie on włączony w segment BYK Additives & Instruments.

Altana Rockwood

Fot. kvhihh (rgbstock.com)

Sektor koncernu Rockwood, który stał się obiektem transakcji, zatrudnia 340 pracowników i posiada cztery zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. W zeszłym roku przyniósł dochód 191 mln dolarów. Zakup, który kosztował grupę Altana 635 mln $, zgodnie z przewidywaniami pozwoli jej zwiększyć swoje roczne dochody z 1,7 mld euro do 1,9 mld. Transakcja ma zostać zamknięta w ostatnim kwartale 2013.

Oddział modyfikatorów reologii dostarcza środki, które zmieniają lepkość cieczy – np. farb. Pozwala to dostosować konsystencję farby i zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieestetycznych zacieków i pęcherzy podczas nanoszenia jej na podłoże.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA