REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Allnex + Nuplex – powstaje nowa firma

Po połączeniu firm Allnex i Nuplex, które ogłoszono w kwietniu tego roku, na czele powstałego koncernu stanie dotychczasowy prezes Allnexu, Miguel Mantas – zadecydowały zarządy obu przedsiębiorstw. Transakcja, na mocy której dojdzie do połączenia, ma zostać zamknięta jeszcze w tym miesiącu.

Nuplex Allnex

Nuplex to australijski producent żywic i powłok do zastosowań architektonicznych
i przemysłowych. Fot. arch. Nuplex

Umowa o połączeniu obu firm podpisana została w kwietniu, natomiast cała transakcja zostanie zamknięta po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej – najprawdopodobniej w połowie września. Decyzją zarządów na czele powstałej struktury stanie Miguel Mantas.

Allnex, poprzednio funkcjonujący pod nazwą Cytec Industries Coating Resins, został w roku 2013 przejęty przez firmę private equity Advent International. Jest to producent żywic i dodatków do zastosowań architektonicznych, przemysłowych, ochronnych, samochodowych oraz do celów specjalnych. Nuplex natomiast to australijski wytwórca żywic, powłok i materiałów strukturalnych do zastosowań przemysłowych.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA