REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel z zieloną energią od Vattenfall

Koncern AkzoNobel po raz kolejny udowodnił, jak ważna jest dla niego ekoefektywność i ochrona środowiska. Nawiązał właśnie współpracę ze spółką energetyczną Vattenfall, która dostarczać będzie „zieloną energię” do jego fabryk w Szwecji i Finlandii.

AkzoNobel Vattenfall zielona energia

Fot. arch. AkzoNobel

Vattenfall to spółka specjalizująca się w energii wodnej i wiatrowej. Na mocy umowy z AkzoNobel będzie ona dostarczała 1,25 terawatogodzin na rok. Ta ilość energii, odpowiadająca rocznemu zapotrzebowaniu 125 000 szwedzkich domów, posłuży do zasilania sześciu zakładów produkcyjnych oddziału Specialty Chemicals oraz jednego Performance Coatings.

Do 2020 zakłady te mają być już w 100% zasilane z odnawialnych źródeł energii. Obecnie udział „zielonej” energii w zakładach AkzoNobel na całym świecie to 40%. Dzięki kontraktowi z Vattenfall udział ten w regionie nordyckim wzrośnie do 60%.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA